To już za dwa dni – Gala Rozdania Nagród Branżowych CD3D 2017!!!

0

Już w najbliższy piątek, 19 stycznia 2018 roku cała branża druku 3D w Polsce przyjedzie do Łodzi, aby wziąć udział w III Gali Rozdania Nagród Branżowych CD3D, podczas której zostaną ogłoszeni zwycięzcy plebiscytu za rok 2017. Wydarzenie odbędzie się w salach konferencyjnych Bionanoparku i mogę Was zapewnić, że będzie to wyjątkowe wydarzenie. Gala rozpoczyna się o godzinie 12:00 – dwie godziny później na łamach naszych portali, Centrum Druku 3D i 3D w praktyce, opublikujemy oficjalne wyniki głosowania.

Dla przypomnienia: w plebiscycie jest 15 kategorii, a w każdej z nich min. 5 nominowanych firm, urządzeń, osób lub wydarzeń. 101 jurorów oceniało po 3 pozycje z każdej kategorii. Głosowanie odbywało się w systemie 5-3-1: za pierwsze miejsce przyznawanych jest  5 punktów, za drugie miejsce przyznawane są 3 punkty, za trzecie miejsce przyznawany jest 1 punkt. Jurorzy nie mogą głosować na siebie, własną firmę lub własne urządzenie.

Nagrodami głównymi są statuetki Cedryka, wydrukowane w technologii SLS. Dostarcza je jeden z partnerów Gali – SondaSys. Wczoraj na łamach 3D w praktyce opublikowaliśmy artykuł, w którym prezentowaliśmy proces powstawania nagród.

Uroczystość rozpoczyna się o 12:00 od ogłoszenia wyników plebiscytu. Następnie – po części networkingowej oraz przerwie obiadowej rozpocznie się część wykładowa. Zaprosiliśmy na nią wyjątkowych gości, którzy opowiedzą o wielu ciekawych z punktu każdego przedsiębiorcy działającego w branży druku 3D rzeczach. Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowanych kilka ciekawych, nowych rozwiązań, ponadto po raz pierwszy historii Gali przeprowadzimy konkurs dla jej uczestników, organizowany wspólnie z jednym z naszych patronów medialnych.

Oficjalnymi partnerami Gali Nagród Branżowych są firmy:

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY:

Patronaty medialne nad wydarzeniem objęły następujące redakcje magazynów i portali technologicznych i przemysłowych:

.

Wykłady

Część wykładową rozpocznie Marcin Niedzielski – PR manager firmy Zortrax, który zaprezentuje case study poświęcone promocji marki na rynkach zagranicznych pt. „Budowa międzynarodowej rozpoznawalności poprzez współpracę z influencerami i znanymi markami„. Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się o szansach jakie niosą tego typu projekty, lecz również potencjalnych ryzykach z tym związanych.

Kolejni prelegenci – Daniel Mańkowski i Wojciech Kiński z firmy Graften opowiedzą o swojej drukarce 3D – Graften One, przedstawią jej możliwości – w tym funkcjonalność, którą będzie mógł przetestować każdy ze słuchaczy na własnym smartfonie oraz zaprezentują ofertę handlową dla potencjalnych resellerów.

Mateusz Sidorowicz – dyrektor marketingu w 3DGence, przedstawi wykład, w którym opisze kolejne etapy rozwoju firmy – od początkującego start-upu, po jednego z najważniejszych producentów drukarek 3D w Polsce.

Maciej Patrzałek – prezes zarządu SondaSys, opisze kulisy powstania pierwszej, polskiej drukarki 3D typu SLS w standardzie przemysłowym  .

Na koniec dr Maciej Cader i Dariusz Kochanowski z PIAP, przedstawią słuchaczom możliwości pozyskiwania środków finansowych na prowadzenie projektów naukowo-badawczych, opartych o technologie przyrostowe.

Szczegółowy plan wydarzenia:

  • 11:30 – rejestracja
  • 12:00 – uroczyste przywitanie
  • 12:15 – wręczenie Nagród Branżowych CD3D 2017
  • 13:30 – networking
  • 14:00 – przerwa obiadowa
  • 14:30 – wystąpienie Zortrax: „Budowa międzynarodowej rozpoznawalności poprzez współpracę z influencerami i znanymi markami
  • 14:50 – wystąpienie Daniela Mańkowskiego i Wojciecha Kińskiego z Graften: „Dlaczego warto zostać Resellerem i co wyróżnia Graften One – EPIC 3D PRINTER
  • 15:10 – wystąpienie Mateusza Sidorowicza, Dyrektora Marketingu w 3DGence: „Droga do sukcesu, na przykładzie rozwoju firmy 3DGence
  • 15:30 – przerwa kawowa
  • 15:40 – wystąpienie Macieja Patrzałka, prezesa zarządu SondaSys: „Kulisy powstania pierwszej polskiej drukarki 3D typu SLS w standardzie przemysłowym
  • 16:00 – wystąpienie Macieja Cadera i Dariusza Kochanowskiego z PIAP: „Pozyskiwanie funduszy unijnych na innowacyjne projekty 3D
  • 16:30 – podsumowanie i oficjalne zakończenie Gali.

Konkurs z miesięcznikiem MECHANIK

Patron medialny wydarzenia – miesięcznik MECHANIK, dostarczy na Galę kilkadziesiąt darmowych egzemplarzy grudniowych i styczniowych wydań swoich czasopism dla uczestników wydarzenia. Dodatkowo Mechanik przygotował dwie dodatkowe atrakcje:

  • uczestnicy Gali otrzymają 20% rabatu na roczną prenumeratę miesięcznika MECHANIK (w wersji elektronicznej) do wykorzystania do końca stycznia 2018
  • trzy roczne prenumeraty MECHANIKA w wersji elektronicznej GRATIS, które rozlosujemy wśród uczestników Gali.

 

NOMINOWANI
zobacz pełne opisy nominacji

Człowiek Roku 2017:

  • Piotr Adamczewski – Materialise
  • Maciej Dukat i Piotr Gurga – CadXpert
  • Maciej Patrzałek – SondaSys
  • Robert Rałowicz i Jakub Rozpendowski – 3D Lab
  • Marek Ryszka – Devil Design

Najlepsza Polska Firma 2017:

  • 3DGence
  • 3D Lab
  • Devil Design
  • Omni3D
  • Sinterit
  • VeraShape
  • Zortrax

Najlepsza Nowa Polska Firma 2017:

  • Artflex
  • Graften
  • NXT Technology
  • P3D
  • SondaSys

Najlepsza Polska Drukarka 3D 2017:

  • 3DGence INDUSTRY
  • Factory 2.0
  • HBot F300
  • Sinterit Lisa
  • VShaper PRO
  • Zortrax M200

Najlepsza Nowa Polska Drukarka 3D 2017:

  • Graften One
  • Monkeyfab SPIRE
  • Skriware 2
  • SondaSys
  • UBOT3D Dual
  • Zortrax Inventure

Najlepszy Polski Producent Filamentów 2017:

  • Artflex
  • CORO Technology
  • Devil Design
  • F3D Finnotech
  • Fiberlogy
  • Spectrum Filaments

Najlepszy Polski Dystrybutor Desktopowych Drukarek 3D i Filamentów 2017:

  • 3Drukarki.pl
  • 3D Phoenix
  • AEMCA
  • CadXpert
  • get3D

Najlepszy Polski Dystrybutor Przemysłowych Drukarek 3D 2017:

  • 3D Lab
  • Bibus Menos
  • CadXpert
  • Canon
  • MTT Polska
  • Solveere

Najlepsza Polska Firma Usługowa 2017:

  • 3D Team
  • Infinitech 3D
  • Materialise
  • PIAP
  • Solveere
  • Technology Applied

Najważniejsze Wydarzenie w Polsce Roku 2017:

  • Sinterit pozyskuje 1,1 mln € od niemieckiego FIT AG
  • IX edycja Dni Druku 3D
  • Materialise otwiera fabrykę SLS na Bielanach Wrocławskich
  • Premiera ATO One
  • Premiera SondaSys
  • Avi Reichental w zarządzie NXT Factory

Najlepsza Zagraniczna Firma w klasie Desktop 2017:

  • Formlabs
  • Monoprice
  • Prusa Research
  • Ultimaker
  • XYZPrinting

Najlepsza Zagraniczna Firma w klasie Industrial 2017:

  • 3D Systems
  • EOS
  • HP
  • GE Additive
  • Stratasys

Najlepsza Zagraniczna Desktopowa Drukarka 3D 2017:

  • Anet A8
  • da Vinci PRO 1.0
  • Prusa i3 Mk3
  • The Form 2
  • Ultimaker 3

Najważniejsze Wydarzenie na Świecie Roku 2017:

  • DMG Mori wkracza w branżę druku 3D i przejmuje pakiet kontrolny nad Realizerem
  • Adidas nawiązuje współpracę z Carbon i drukuje spersonalizowane podeszwy do butów w technologii CLIP
  • Ofensywa supertanich chińskich drukarek 3D na rynku konsumenckim
  • XYZPrinting prezentuje druk 3D w pełnym kolorze w technologii FDM
  • formnext 2017

Największe Rozczarowanie Roku 2017:

  • 3DKreator
  • 3NOVATICA
  • ODO Play
  • ONO
  • Stowarzyszenie Polskiej Branży Druku 3D

Jurorami w plebiscycie byli:

  1. 2B3D – Monika Bożek
  2. 2B3D – Dominik Bożek
  3. 3Drukarki.pl – Michał Rzeczkowski
  4. 3Drukarki.pl – Radosław Wizowski
  5. 3D Filamenty – Paweł Wachowiak
  6. 3D Filamenty – Martyna Malińska
  7. 3DGence – Grzegorz Sobuś
  8. 3DGence – Mateusz Sidorowicz
  9. 3DGence – Krzysztof Wilk
  10. 3D Lab – Jakub Rozpendowski
  11. 3D Lab – Robert Rałowicz
  12. 3D Lab – Mariusz Leśniak
  13. 3D Phoenix – Patrycja Kacprzyk
  14. 3D Phoenix – Łukasz Kaczmarczyk
  15. 3D Phoenix – Mateusz Sobczak
  16. 3D-TAL – Paweł Spychała
  17. 3D-TAL – Marta Spychała
  18. 3D-TAL – Andrzej Spychała
  19. 3DTeam – Tomasz Danyluk
  20. 3DTeam – Michał Rawecki
  21. 3DTeam – Mateusz Ostafiński
  22. 3dl.tech – Emil Najczuk
  23. 3dl.tech – Piotr Gruber
  24. 3dl.tech – Bartłomiej Łodziato
  25. AEMCA – Paweł Jaroszyński
  26. AEMCA – Mariusz Kieraga
  27. AEMCA – Marcin Ruczyński
  28. Bibus Menos – Michał Pęczek
  29. Bibus Menos – Tomasz Weis
  30. Bibus Menos – Adrian Truszkowski
  31. Blackfrog.pl – Wojciech Gurdek
  32. Blackfrog.pl – Patryk Lach
  33. CadXpert – Maciej Dukat
  34. CadXpert – Piotr Gurga
  35. CD3D – Łukasz Długosz
  36. CD3D – Magdalena Przychodniak
  37. CD3D – Anna Ślusarczyk
  38. CD3D – Paweł Ślusarczyk
  39. CORO Technology – Grzegorz Łoboda
  40. CORO Technology – Tomasz Kiełbasa
  41. Devil Design – Marek Ryszka
  42. Devil Design – Adam Mateja
  43. Devil Design – Michał Ryszka
  44. Fiberology – Łukasz Łukasik
  45. Fiberology – Łukasz Szczepan
  46. Fiberology – Grzegorz Hołojuch
  47. Finnotech – Łukasz Mikłowski
  48. Finnotech – Piotr Opara
  49. Formakers – Joanna Jadachowska
  50. get3D – Adam Kozubowicz
  51. get3D – Aleksandra Turek
  52. get3D – Beata Podpora
  53. Graften – Daniel Mańkowski
  54. Graften – Wojciech Kiński
  55. Graften – Jakub Turek
  56. I.J.Paliga – Paweł Paliga
  57. I.J.Paliga – Janusz Paliga
  58. Kombi 3D – Tomasz Filipek
  59. Kombi 3D – Maciej Dobrowolski
  60. Materialise – Piotr Adamczewski
  61. Materialise – Przemysław Lenczowski
  62. Materialise – Jakub Susik
  63. Monkeyfab – Paweł Twardo
  64. Monkeyfab – Piotr Twardo
  65. MTT Polska – Wojciech Lewenstam
  66. MTT Polska – Małgorzata Rajewska
  67. MTT Polska – Bartłomiej Jarkiewicz
  68. Omni3D – Marek Starow
  69. Omni3D – Paweł Tudoran
  70. Omni3D – Krzysztof Kardach
  71. P3D – Piotr Grala
  72. PIAP – Maciej Cader
  73. PIAP – Dariusz Kochanowski
  74. PIAP – Rafał Więckowski
  75. Printeam – Paweł Gurtman
  76. Printeam – Michał Kosiński
  77. Reprapy.pl – Marcin Danielewicz (emartinelli)
  78. Reprapy.pl – Patryk Świętochowski (Kopytko)
  79. Reprapy.pl – Tomasz Makara (McKee)
  80. Reprapy.pl – Filip Misztal (Flamerunner)
  81. SIT Polska – Paweł Rokita
  82. SIT Polska – Janusz Wójcik
  83. Skriware – Karol Górnowicz
  84. SMARTTECH – Aleksandra Sudowska
  85. SMARTTECH – Andrzej Ostrowski
  86. Solveere – Maciej Patrzałek
  87. Solveere – Radosław Sznajder
  88. Spectrum Filaments – Janusz Kluczyński
  89. Spectrum Filaments – Aleksandra Bajerowska
  90. Spectrum Filaments – Michał Żołądek
  91. Sygnis New Technologies – Andrzej Burgs
  92. Sygnis New Technologies – Maciej Głowacki
  93. Sygnis New Technologies – Ewelina Zaremba
  94. UBOT3D – Michał Melon
  95. UBOT3D – Filip Ludwikowski
  96. UBOT3D – Mateusz Skrzypczak
  97. VeraShape – Marcin Szymański
  98. VeraShape – Marcin Chrostek
  99. VeraShape – Jacek Wach
  100. Zortrax – Marcin Niedzielski
  101. Zortrax – Bartosz Cymer
Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.