Już za tydzień w piątek – 27 marca 2015 roku, w Łodzi, w siedzibie łódzkiego Technoparku, odbędzie się konferencja „Druk 3D przyszłością przemysłu” organizowana przez CD3D i łódzki Technopark, w której wezmą udział renomowane firmy z branży druku 3D. W trakcie jej trwania, ze swoimi wykładami wystąpią m.in. przedstawiciele takich firm jak 3D Printers, 3DGence, Datacomp, Solveere, PIAP, producenta skanerów 3D SMARTTECH jak również wykładowcy Politechniki Łódzkiej i Śląskiej. Oprócz nich, z wykładem specjalnym wystąpi p. dr Marcin Elgalal – jeden z czołowych specjalistów w dziedzinie druku 3D implantów medycznych w Polsce z Pracowni Indywidualnych Implantów Medycznych Technoparku w Łodzi. W trakcie trwania konferencji odbędą się dwie przerwy, podczas których będzie można obejrzeć w akcji kilka modeli prezentowanych drukarek 3D. Mimo zaproszenia tak znamienitych gości, wstęp na konferencję jest całkowicie bezpłatny – wystarczy zarejestrować się na nią za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego (konferencja jest przeznaczona tylko dla przedstawicieli firm i uczelni).

Patronat nad konferencją udzielili już Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska, Urząd Miasta Łodzi oraz TV Toya – największa łódzka telewizja, należąca do Grupy TOYA, w skład której wchodzą m.in. jedna z największych sieci kablowych w Polsce, TOYA Studios gdzie jest nagrywany dźwięk do większości polskich filmów, hotel Hilton w Łodzi oraz znany klub Wytwórnia. Ponadto oczekujemy na oficjalne potwierdzenie udzielenia nam patronatu przez kolejne duże media.

Oprócz samej konferencji, szykujemy też pewien duży i medialny projekt, który będzie opierał się zarówno o skanowanie 3D jak i technologię druku 3D. Szczegóły tego unikalnego projektu zaprezentujemy już wkrótce – dziś mogę powiedzieć tylko tyle, że w najbliższą sobotę ok. godziny 11:00, w Łodzi, przy ulicy Piotrkowskiej 87 będzie można nas spotkać wyposażonych w profesjonalny skaner 3D. Nie będzie nas trudno znaleźć, ponieważ wokół nas powinno stać wielu reporterów z kamerami i aparatami fotograficznymi 🙂

Każdego dnia pojawiają się kolejne zgłoszenia, dlatego zachęcamy do jak najszybszej rejestracji, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

Szczegółowy program konferencji:

09:30 Otwarcie konferencji i rejestracja uczestników
10:00 Wykład wprowadzający – Druk 3D przyszłością przemysłu – czy warto jeszcze czekać na wdrożenie technologii druku 3d w strukturach swojego przedsiębiorstwa?
mgr Paweł Ślusarczyk, red. nacz. CD3D
10:30 Nowatorskie pomysły w druku FDM na przykładzie drukarki 3D Gence ONE
dr hab. inż. Damian Gąsiorek – Politechnika Śląska (Katedra Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej)
11:00 Drukarka Hbot 3D w małych i średnich przedsiębiorstwach
Arkadiusz Śpiewak, prezes zarządu firmy 3D Printers Sp. z o.o.
11:30 Nowe podejście do precyzyjnego prototypowania – technologia 3SP
Solveere
12:00 Pokaz drukarek i skanerów 3D oraz przerwa kawowa 
12:30 Asocjatywność oprogramowania CAD z maszynami do wytwarzania przyrostowego i digitalizacji przestrzennej
mgr inż Jakub Trzyna, specjalista ds. CAD/RP/RE w firmie Datacomp Sp. z o.o. 
13:00 Zastosowanie skanerów 3D firmy SMARTTECH w przemyśle – case study
inż. Marcin Lewandowski z firmy SMARTTECH Sp. z o.o.
13:30 Drukowanie w 3D – nowy kierunek w polskim przemyśle
mgr inż. Maciej Cader z PIAP
14:00 Pokaz drukarek i skanerów 3D oraz przerwa kawowa
14:30 Projektowanie i wykonanie zindywidualizowanych implantów medycznych techniką rapid prototyping
dr n. tech. Marcin Elgalal – Pracownia Indywidualnych Implantów Medycznych Technoparku w Łodzi
15:00 Zastosowanie technologii druku 3D oraz metod Inżynierii Odwrotnej w edukacji, nauce i przemyśle
dr. Inż. Piotr Zgórniak – Politechnika Łódzka (Instytut Obrabiarek i Technologii Budowy Maszyn)
15:30 Dyskusja panelowa
16:00 Zakończenie konferencji
Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News