Kolejna kreacja z drukarki 3D – Pia Hinze i jej neobarokowa suknia

0

Każdy kto kiedykolwiek interesował się drukiem 3D, natknął się na słynne zdjęcia Dity Von Teese, prezentującej swoje wdzięki w wydrukowanej sukni. Jednakże druk 3D w modzie rozpoczął się tak naprawdę od Iris Van Herpen, która przy pomocy drukarek 3D i nowych, unikalnych materiałów dostarczanych przez Materialise, wywołała sporo zamieszania swoimi oryginalnymi kreacjami na pokazach mody w Paryżu. Kolejną osobą, która postanowiła dołączyć do tego grona jest Pia Hinze, niemiecka projektantka, która zaprezentowała właśnie światu swoją dyplomową kolekcję, wykorzystującą w jednej z sukni druk 3D.

druk 3d

Źródło: www.additivefashion.com

Pia Hinze jest przedstawicielem nowej generacji projektantów mody. Studiowała ją najpierw w rodzinnym Monachium, a później w Lyonie. Efektem pobieranych nauk oraz niepowtarzalnego talentu projektantki jest jej dyplomowa kolekcja – “Néobaroque”, która trafiła do słynnego konkursu talentów Muuse x. Jak opisuje to sama Hinze, kolekcja ma być połączeniem „niekończących się możliwości druku 3D i bogactwa barokowej architektury„.

Pia Hinze 01

Źródło: www.additivefashion.com

Hinze przyznała również, że w trakcie projektowania sukni, została wręcz przytłoczona możliwościami jakie dał jej druk 3D. Pia bardzo dużo eksperymentowała z kształtami i koncepcjami, aż odkryła, że dzięki technologii druku 3D jest w stanie stworzyć organiczne kształty w rodzaju kwitnących kwiatów, które nie są możliwe do odtworzenia za pomocą zwykłych tkanin i materiałów – nawet ze skóry. W celu urzeczywistnienia swoich pomysłów, zgłosiła się do niemieckiej firmy 3d-activation.de, która pomogła jej w wydrukowaniu poszczególnych elementów sukni.

Źródło: www.additivefashion.com

Źródło: www.additivefashion.com

Suknia składa się z ośmiu części, o łącznym wymiarze 2500cm³. Całość została wydrukowana z materiału PA 12, za pomocą drukarki 3D drukującej w technologii spiekania laserwoego. Cały proces druku trwał ok. 40 godzin. Po jego zakończeniu projektantka oszlifowała i oczyściła krawędzie poszczególnych elementów i posklejała je w całość. Elementy zostały następnie pomalowana złotym kolorem, tak aby podkreślić styl barokowy sukni. Dzięki temu, całość tworzy niesamowite i zapadające w pamięć wrażenie.

Źródło: www.3dprintingindustry.com

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.