Kolejne atrakcje na 3D Show: światowa premiera nowej drukarki 3D DWS XFAB, Prezentacja Omni3D Factory 2.0 oraz wizyta Pascala Rizzon z 3D Systems

3

3D Show już za tydzień, a my mamy przyjemność poinformować o kolejnych atrakcjach jakie będą miały tam miejsce. Po raz pierwszy w historii polskiej branży druku 3D (poprawcie mnie jeśli się mylę?) będziemy świadkiem światowej premiery zagranicznego urządzenia – włoska firma DWS, zaprezentuje za pośrednictwem swojego dystrybutora MTT Polska, nową drukarkę 3D drukującą z żywic światłoutwardzalnych w technologii SLA – XFAB. Oprócz tego, MTT Polska zaprezentuje Factory 2.0 z Omni3D o obszarze roboczym 50 cm w każdej osi. Ponadto targi zaszczyci swoją obecnością Pascal Rizzon – Wiceprezes ds. Sprzedaży Profesjonalnych Drukarek 3D i EMEA 3D Systems. Będzie on specjalnym gościem dystrybutora tej firmy w Polsce – 3D Lab.

XFAB to drukarka 3D stworzona na rynek prosumencki. Łączy w sobie najwyższą jakość wydruków oraz relatywnie przystępną cenę zakupu i eksploatacji. Koszt urządzenia to 5000 € netto. Do drukarki 3D DWS przygotowało szeroką gamę żywic (w sumie 10) o różnych właściwościach. Obszar roboczy XFAB to stół roboczy w formie okręgu o średnicy 18 cm średnicy x 18 cm w osi Z. Dokładność druku 3D to 80 mikronów w osiach XY oraz od 10 do 100 mikronów w osi Z.

DWS zdecydowało się na przeprowadzenie światowej premiery swojej nowej drukarki 3D jednocześnie w dwóch stolicach Europy tego samego dnia – Warszawie i w Rzymie! W Warszawie na 3D Show XFAB będzie można zobaczyć na stanowisku nr 10, a w Rzymie podczas Maker Fair Rome, którego głównym sponsorem jest właśnie DWS.

Źródło: www.dwslab.com

Źródło: www.dwslab.com

Odwiedzając stoisko MTT Polska będzie można zamówić drukarkę 3D otrzymując dodatkowo instalację i szkolenie (warte 550 zł netto) za darmo!

Źródło: www.dwslab.com

Źródło: www.dwslab.com

Na stoisku MTT Polska będziemy mogli też po raz pierwszy w Polsce zobaczyć nową drukarkę FDM stworzoną przez poznańską firmę Omni3D. Drukarka 3D Factory 2.0 po raz pierwszy została zaprezentowana na targach Euromold 2015 w Düsseldorfie. Factory 2.0 jest drukarką FDM o obszarze roboczym 50 x 50 x 50 cm. Producent zastosował w niej szereg nowych rozwiązań technicznych ułatwiających pracę a także stabilizujących wydruk, co pozwoliło na osiągnięcie wysokiej precyzji i powtarzalności wydruków. Drukarka 3D kierowana jest do klienta biznesowego i przemysłu.

Factory 2_0 01

Kolejną atrakcją targów będzie obecność na nich Pascala Rizzon – Wiceprezesa ds. Sprzedaży Profesjonalnych Drukarek 3D i EMEA 3D Systems, który przybywa na 3D Show na zaproszenie dystrybutora tej marki w Polsce – 3D Lab. Równocześnie pragniemy poinformować, iż z przyczyn niezależnych od firmy 3D Lab, zapowiadana wcześniej prezentacja wydrukowanego prototypu motocykla Husarius nie odbędzie się.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w wydarzeniu zapraszamy już za tydzień do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Pierwszy dzień targów rozpocznie się w piątek 16.10.2015 o godzinie 10:00, a drugi w sobotę 17.10.2015 o tej samej porze.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.