Kolejni resellerzy Zortraxa na rynku polskim – Printila i Materialination

13

Zaledwie w poniedziałek informowaliśmy o tym, iż Get3D.pl zostało pierwszym autoryzowanym resellerem Zortraxa w Polsce, a tymczasem trzy dni później do grona firm sprzedających produkty tej firmy dołączyły dwie kolejne – Printila i Materialination. Co więcej, z informacji jakie posiadam wynika, iż lada moment do w/w wymienionej trójki dojdą kolejne firmy. Czyżby wzorem Omni3D z poprzednich kilku miesięcy drukarki 3D M200 miałyby pojawić się w (niemalże) każdym sklepie internetowym z drukarkami 3D w Polsce?

Jeśli chodzi o Printilę, to podobnie jak w przypadku Get3D.pl drukarki 3D Zortraxa są dostępne natychmiast od ręki. Materialination każe na nie czekać przez bliżej nieokreślony okres czasu, jednakże w zamian za to, oferuje je w nieco niższej cenie (-200,00 PLN netto na 1 szt.).

W obydwu firmach zachodzi ostatnimi czasy sporo zmian. Printila wprowadziła do sprzedaży nowatorski produkt do formowania rotacyjnego – Printilę ROTO, ponadto spółka Generum, będąca właścicielem tej marki, uruchomiła projekt druk.xyz, będący platformą do automatycznej wyceny usług druku 3D on-line z możliwością ich zamawiania. Wkrótce będę mógł również poinformować o kolejnym newsie związanym z tą firmą. Jeśli chodzi o Materialination to firma uruchomiła z kolei nowy projekt szkoleniowy (Akademia Materialination) oraz zajęła się serwisem RepRapów. Podzieliła się również na dwie spółki – Materialination Sp. z o.o. i nowo powołaną Materilination Group Sp. z o.o.

Kolejne newsy związane z powiększającą się (w zastraszającym tempie) siecią resellerów Zortraxa – już wkrótce…

Udostępnij.

O autorze

Informacje Prasowe

Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

 • Kamil Sumera

  Z tego co wiem, M200 mają być dostępne od przyszłego tygodnia. A serwis dotyczy nie tylko Rep Rapów ale wszystkich modeli drukarek.

  • Ok. dzięki za informację. Opieramy się na tym co zostało napisane.

   BTW: czy mógłbyś rozwinąć sformułowanie „wszystkie”? Dimension, Inspire, ProJet też…?

   • Kamil Sumera

    Przepraszam za tak późną odpowiedź, rzadko wchodzę na centrumdruku3d.pl .
    Lista drukarek Zortrax M200, Velleman K8200, ZMorph, modele UP!, Robo 3D, Prusa i3, Pirx 3D, Prime3D, modele MakerBot, Gate. Serwis nie wyklucza przyjęcia innych modeli.

    • Innymi słowy, drukarek 3D opartych o projekt RepRap?

    • Michał Kosiński

     No to widzę że czegoś nie wiem :).
     A pewnie parę innych osób też się zdziwi.

     • Hmm, Michał myślę, że powinieneś napisać Kamilowi kim jesteś, bo rzadko tu wchodzi i może nie wiedzieć kto mu odpisuje? 🙂

    • Serwis Gate? Ciekawa sprawa i fakt, że nic mi na ten temat nie wiadomo (jestem współwłaścicielem firmy 3novatica produkującej GATE). Rozumiem, że naprawiasz, kalibrujesz różne drukarki, ale nie jest to autoryzowany serwis?

    • Kamil, zapraszam do nowego artykułu http://centrumdruku3d.pl/reprap-polska-sie-zaczelo/#prettyPhoto z pewnością będziesz mógł lepiej poznać postacie z kręgu druku 3D

 • Dorota Frąckowiak

  Czy ten Zoltrax to naprawdę jedna z najlepszych drukarek 3D w cenie do 10tyś. Czy tylko ma bardzo dobry marketing? Czy jest drukarka która drukuje lepiej w tej cenie?

  • Wkrótce przeczyta Pani recenzję tego urządzenia na CD3D. Myślę, że nie będzie Pani rozczarowana, gdyż podejdziemy do tematu na serio. Póki co mogę powiedzieć tak: jest to naprawdę bardzo dobra drukarka 3D, ale…

   • Dorota Frąckowiak

    Z niecierpliwością czekam na artykuł, który mam nadzieję rozwinie to ale…

 • Anna Głubik

  W każdym razie Materialination „szaleje” już z M200 na Allegro.