KONKURS z firmą Blackfrog! Do wygrania głowica drukująca do drukarki 3D oraz podkładki Gamplate!

0

Za nami III edycje naszych weekendowych konkursów, podczas których można było wygrać filamenty do niskobudżetowych drukarek 3D. W nadchodzącej, IV-tej edycji, mamy dla Was coś zupełnie innego! Blackfrog.pl – jeden z najpopularniejszych w Polsce sklepów z akcesoriami drukującymi, jak również filamentami i drukarkami 3D, ufundował trzy fantastyczne nagrody: głowicę drukującą renomowanej firmy E3D Lite6 oraz absolutną nowość – dwie podkładki dla drukarek 3D firmy Gamplate, na których (podobno?) można drukować modele z ABS bez podgrzewanego stołu!!!

Właścicielem sklepu Blackfrog.pl jest firma Karambola, istniejąca na rynku e-commerce od 2012 r. Jest doskonale znana w społeczności RepRap, dostarczając wysokiej jakości komponentów do niskobudżetowych drukarek 3D, a od pewnego czasu również filamenty i drukarki 3D. Aktualnie firma posiada w ofercie aż 13 modeli drukarek 3D! Ponadto, wprowadza na polski rynek wiele nowości – tak było chociażby w przypadku Dimafixu, preparatu do pokrywania stołów roboczych drukarek 3D w celu zwiększania przyczepności drukowanych modeli, tak jest i teraz w przypadku Gamplate – podkładki na stół roboczy drukarek 3D.

Jeśli chodzi o nagrody, to nagrody głównej nikomu kto interesuje się RepRapami przedstawiać nie trzeba. Głowica drukująca Lite6 brytyjskiej firmy E3D to świetne rozwiązanie dla początkujących konstruktorów RepRapów. Pozwala drukować w bardzo dobrej jakości z najbardziej popularnych filamentów. Nie jest ona głowicą „full metal” – zastosowano w niej rurkę teflonową, która ogranicza zakres temperatur pracy do max 240ºC ale nie oznacza to gorszej jakości. Lite6 zbudowana jest z wielu tych samych elementów co popularna V6. Wspólne są dysze, blok, termistor, tunel chłodzący z wentylatorem, blok grzewczy i grzałka. Głowicą można drukować z ABS, PLA, Ninjaflex oraz innych elastycznych filamentów.

Jeśli chodzi o podkładki Gamplate, to jest to absolutna nowość, która właśnie wchodzi na rynek. Jest to produkt Polski! Wg zapewnień twórcy tego produktu, stosując tą podkładkę można drukować z ABS bez podgrzewanego stołu. Czy tak jest naprawdę – przekonacie się już wkrótce, ponieważ jesteśmy w trakcie testowania tych podkładek i przygotujemy stosowny artykuł na ich temat.

Zasady konkursu niezmiennie takie same:

Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie!

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada ponad 12-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Od stycznia 2013 roku związany z drukiem 3D.

Rozmowa
z Cedrykiem
?