Kran z drukarki 3D

0

Mogłoby się wydawać, że wykorzystanie druku 3D ogranicza się do skończonej liczby pomysłów, do której (czego do niedawna byłam pewna) zbliżamy się już nieubłaganie. Co jakiś czas jednak pojawiają się na rynku tak ciekawe pomysły, że za każdym razem przekonuję się, iż wyobraźnia ludzi nie zna granic.

Po drukowaniu ubrań, domów i mebli przyszła kolej na urządzenia wykorzystywane w łazienkach i kuchniach czyli krany. American Standard, jedna ze znanych marek w USA, postanowiło uczcić swoją 150 obecność na rynku oferując Klientom zamawiane na życzenie, luksusowe baterie wydrukowane na drukarkach 3D. Niezwykłe kształty baterii to zasługa zespołu projektantów i architektów, którym firma postawiła za zadanie stworzenie baterii, które najbardziej wpasowują się we współczesne wymagania Klientów.

Pomimo, iż producenci prototypów baterii wykorzystywali już wcześniej druk 3D to jednak najchętniej przez nich stosowaną technologią był FDM, American Standard postanowiło pójść o krok dalej i swoim Klientom oferuje krany wydrukowane w SLS. Wymyślnych kształtów kran drukuje się 24 godziny, po tym czasie gotowy wydruk musi być jeszcze poddany ręcznej obróbce i polerowany, tak by jakością wykonania nie odbiegał od swoich fabrycznie produkowanych odpowiedników.

Przedstawiciele American Standard prorokują, że druk 3D będzie miał w przyszłości poważny wpływ na projektowanie i budownictwo. Większe wykorzystanie tej technologii wpłynie również na obniżenie kosztów magazynowania i produkcji wyjątkowych produktów. Niestety na ten moment ceny są dość wysokie… chcąc stać się właścicielem takiego cudeńka musicie być gotowi na wydatek rzędu 12 000 – 20 000 USD.

Źródło: www.3dprintingindustry.com
Grafika: [1] [2] [3] [4]

Udostępnij.

O autorze

Agnieszka Goławska

Twórca oficjalnego fanpage CD3D na FB. Z zawodu i wykształcenia związana z branżą marketingu i IT. W wolnych chwilach wciąż publikuje na CD3D.