Lady Gaga w kreacji z drukarki 3D

0

Każdy kto śledzi moją rubrykę UTWÓR TYGODNIA lub zdarza mu się kliknąć w zakładkę PO GODZINACH wie jak bardzo cenię sobie twórczość Lady Gagi oraz gatunek muzyki jaki uprawia. Nie mniej jednak o tym wydarzeniu po prostu nie wypada nie wspomnieć. W połowie listopada wokalistka zaprosiła swoich fanów na imprezę, na której były prezentowane fragmenty jej najnowszej płyty – „ARTPOP”. Zaprezentowała się tam w kreacji stworzonej za pomocą drukarki 3D. Suknia o nazwie „Parametric Sculpture Dress” została zaprojektowana przez chińskiego projektanta Xie Wei Long, a wydrukowana tradycyjnie już przez MATERIALISE.

Źródło: www.msn.com

Źródło: www.msn.com

To już druga kreacja zaprojektowana dla Lady Gagi przez tego projektanta. Pierwszą była suknia, którą artystka miała na sobie podczas iTunes Festival we Wrześniu tego roku. Xie Wei Long nadal studiuje w Royal College of Art w Londynie, lecz realizuje projekty również dla Studia XO. Kreacja wykonana przy użyciu technologii druku 3D została zaprojektowana i wykonana w ciągu jednego tygodnia. Do produkcji elementów drukowanych wykorzystano monumentalną maszynę MATERIALISE – Mammoth`a, drukującego w technologii stereolitograficznej.

Źródło: www.cmgdigital.com

Źródło: www.cmgdigital.com

W ten oto sposób kreacje wykonywane przy użyciu drukarek 3D wchodzą oficjalnie na salony największych wydarzeń w branży rozrywkowej. O ile słynna kreacja Dity Von Teese podobała mi się bez porównania bardziej (a może to nie kwestia samej kreacji…?), o tyle nie ma jej co porównywać do ikony muzyki rozrywkowej obecnego czasu, jaką jest Lady Gaga. Można założyć, że liczni projektanci zaczną czerpać teraz pełnymi garściami z dobrodziejstw tej technologii, chociażby tylko dlatego, że dokonała tego Lady Gaga. Trudno bowiem w dzisiejszych czasach o skuteczniejszego trendsetera od niej. 

Źródło: www.billboard.com

Źródło: www.billboard.com

Chociaż biorąc pod uwagę zamiłowanie artystki do dość niekonwencjonalnych strojów, aż dziwne, że dopiero teraz odkryła druk 3D?

Źródło: www.zimbio.com

Źródło: www.zimbio.com

Źródło: www.3ders.orgwww.facebook.com/MaterialiseNV

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.