MakerBot Digitazer – nowy skaner 3D trafi w przyszłym tygodniu do sprzedaży

0

MakerBot Digitzer to pierwszy skaner 3D z fabryki Bre Pettisa / Stratasysa. Prace nad skanerem zaczęły się jeszcze  zanim pojawiły się pierwsze informacje o fuzji obydwu firm, a w maju tego roku Marcin pisał na łamach naszego portalu o jego pierwszych testach. W przyszłym tygodniu skaner 3D MakerBota ma oficjalnie trafić do sprzedaży. Digitizer ma być próbą wejścia MakerBota w ten segment rynku, ich skaner 3D ma być w pełni kompatybilny z Replicatorem oraz ma mieć bezpośrednie połączenie z serwisem Thingiverse w celu łatwego uploadu skanów.

skaner 3D

Źródło: www.makerbot.com

MakerBot Digitizer ma stanowić maksymalnie prosty w obsłudze skaner 3D i trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Cały proces skanowania jest zoptymalizowany pod kątem oprogramowania wykorzystywanego przez środowisko MakerBota, zatem przesłanie skanu do drukarki 3D nie powinno wiązać się z większymi problemami. Co więcej, skany mają być w bardzo łątwy sposób przesyłane do biblioteki projektów MakerBota – Thingiverse.

Lista funkcjonalności Digitizera jest następująca:

  • proste choć rozbudowane oprogramowanie skanera 3D będzie tworzyć modele 3D za pomocą raptem dwóch kliknięć
  • pliki graficzne 3D mają być dostępne w ciągu kilku minut od zakończenia pomyślnego procesu skanowania
  • zarówno skaner 3D jak i jego oprogramowanie nie będą wymagały doświadczenia w skanowaniu 3D, umiejętności modelowania obiektów 3D, ani znajomości programów klasy CAD
  • możliwość eksportu plików do większości popularnych formatów graficznych, dzięki czemu skany będzie można modyfikować w innych modelach, jak chociażby darmowy MeshMixer Autodesk`u

Na chwilę obecną nie jest znana cena skanera 3D. Raczej nie będzie ona niższa niż zapowiadana cena Fuel3D, ale biorąc pod uwagę ceny przeciętnych skanerów 3D dostepnych na rynku, myślę że MakerBot będzie miał tu wiele miejsca do zaskoczenia wszystkich kwotą.

Źródło: www.3ders.org

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply