Materialise już wielokrotnie dawało sygnały, że jest zainteresowany rozszerzeniem udziałów na rynku medycznego druku 3D. Po uzyskaniu szeregu pozwoleń dla swojego oprogramowania od FDA Materialise poszło o krok dalej i zdecydowało się na inwestycje na firmę z branży medycyny implantacyjnej, zlokalizowanej na rynku brazylijskim.

Od teraz Materialise jest właścicielem 75% udziałów południowoamerykańskiej firmy Engimplan, która specjalizuje się w wytwarzaniu spersonalizowanych implantów ortopedycznych i twarzoczaszki.

Strategiczna inwestycja pozwoli Materialise na ekspansję nowego, szybko rozwijającego się rynku. Fuzja specjalistycznej wiedzy specjalistów z firmy Materialise w zakresie medycznego druku 3D z portfolio produktów Engimplan pomoże skatalizować wprowadzanie spersonalizowanych implantów i drukowanych 3D na rynku brazylijskim.

Jak mówi Brigitte de Vet, wiceprezes Materialize Medical, planowanie przedoperacyjne cieszy się coraz większym zaufaniem ze strony chirurgów. Dodatkowo, pozytywne skutki wynikające z testów spersonalizowanych rozwiązań przekonują lekarzy do wdrażania innowacji technologicznych w swojej pracy.

Engimplan została założona w 1992 roku – od tego czasu rozwija, produkuje i sprzedaje implanty na rynku brazylijskim. Obecnie firma skupia się na standardowych rozwiązaniach, jednak kooperacja z Materialise może wyznaczyć zupełnie nowe ścieżki jej rozwoju. Jak mówi José Tadeu Leme, CEO Engimplan, inwestycja Materialise stanowi silny sygnał, że firma jest zaangażowana w szukanie innowacyjnych rozwiązań poprawiających jakość życia. Wspólnie będą starać się implementować nowoczesne produkty na rynku brazylijskim.

Materialize ma prawie trzydzieści lat doświadczenia w pracy nad certyfikowanymi rozwiązaniami medycznymi, które pomagają badaczom, inżynierom a także lekarzom. Ponad miesiąc temu informowaliśmy, że autorskie oprogramowanie Materialise Mimics Enlight uzyskało certyfikat FDA. Uzyskanie przez oprogramowanie takiego certyfikatu pozwoliła na poszerzenie wachlarza narzędzi dostępnych dla kardiologów, którzy pragną usprawniać swoją pracę i uzyskiwać coraz lepsze wyniki. Wcześniej pozwoleniem FDA mogło się pochwalić również oprogramowanie Mimics InPrint, umożliwiające tworzenie diagnostycznych modeli 3D.

ZOBACZ: Materialise Mimics inPrint uzyskuje pozwolenie FDA na druk 3D modeli diagnostycznych

Źródło: materialise.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like