Microsoft integruje aplikację 3D Builder z platformą i.materialise

3

3D Builder to interesująca aplikacja, o której istnieniu większość użytkowników Windowsa nie wie… Program do tworzenia i edycji modeli 3D został zaprezentowany po raz pierwszy  jako dodatek do Windowsa 8.1. Od wersji 10 stał się jedną z natywnych aplikacji systemowych. Zaprojektowany jako swoisty „Paintbrush do modelowania 3D” – 3D Builder jest banalnie prosty w obsłudze, chociaż ma też niewielkie możliwości. Program jest stopniowo rozwijany i udoskonalany. Niedawno Microsoft ogłosił, że zamierza zintegrować 3D Buildera z platformą i.materialise. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli zamawiać profesjonalne wydruki własnych projektów 3D bezpośrednio ze swojego oprogramowania.

i.materialise to platforma należąca do belgijskiego giganta – Materialise, skierowana do użytkowników indywidualnych. Działa na takiej samej zasadzie jak amerykański Shapeways bądź francuskie Sculpteo – użytkownik wgrywa swój plik (bądź wybiera jakiś gotowy model z bogatej biblioteki), wybiera materiał i technologię druku 3D w jakiej ma być wykonany oraz opcjonalnie kolor, bądź sposób wykończenia (jeżeli dana technologia na to pozwala), by na końcu złożyć zamówienie. Wydrukowany przedmiot trafia do użytkownika w przeciągu 2-3 tygodni od chwili złożenia zamówienia.

Integracja 3D Buildera z i.materialise pozwoli na szybkie składanie zamówień, bezpośrednio z poziomu programu. Nowa funkcjonalność ma być gotowa w ciągu kilku najbliższych tygodni. Aby dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania 3D Buildera, zachęcamy do lektury recenzji oprogramowania.

i_materialise

Źródło: www.i.materialise.com

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada ponad 12-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Od stycznia 2013 roku związany z drukiem 3D.

 • Jakub Karkocha

  Polecam 3d Buildera do naprawy plików STL – radzi sobie z tym zadziwiająco dobrze i do tego w pełni automatycznie! Byłem w szoku przy pierwszej próbie.

  • Również polecam zabawę 3D Builderem. Napomknę tylko, że czyta pliki w formacie….jpg. Jest z tym trochę zabawy.

  • McKee

   Jeszcze trochę i ktoś odkryje z czyjego silnika w chmurze 3D Builder korzysta 😉
   Odnośnie możliwości: Trzeba trochę wprawy ale naprawdę sporo można zrobić. A przy okazji: jest to JEDYNY program z którego miło się korzysta na dotykowym ekranie.