MODIFI3D – narzędzie do wykańczania wydruków w ofercie get3D

4

Niskobudżetowy druk 3D z termoplastów – czyli popularnych „plastików” ABS i PLA ma zarazem jedną kluczową zaletę i jedną kluczową wadę. Zaleta to oczywiście niska cena ich wytwarzania – szczególnie jeśli porównamy to z innymi technologiami przyrostowymi. Wada – przeciętna jakość otrzymanego modelu, w szczególności gdy do jego wydrukowania musieliśmy wykorzystać całą masę podpór, które trzeba usunąć. W takim przypadku okazuje się, że chcąc otrzymać satysfakcjonujący poziom wydruku konieczne są mniej lub bardziej skomplikowane prace wykończeniowe. get3D wprowadziło właśnie do oferty urządzenie, które pozwoli w skuteczny sposób rozwiązać ten problem.

MODIFI3D to banalne w swojej prostocie podgrzewane narzędzie z wymiennymi końcówkami służącymi do wygładzania, naprawiania czy modyfikacji wydruków 3D. Posiada formę długopisu zasilanego z portu USB komputera. Można wykorzystywać je do pracy z każdym materiałem stosowanym w niskobudżetowym druku 3D typu FDM. Po podłączeniu do źródła zasilania, MODIFI3D rozgrzewa się i za pomocą dedykowanej końcówki, można dokonywać określonych działań na powierzchni modelu.

Urządzenie posiada cztery wymienne końcówki: igła (needle), nożyk (knife), łyżeczka (scoop) i punktor (point), służące do wykonywania różnych prac – igła i punktor do tworzenia otworów w wydrukach, nożyk do wycinania fragmentów wydruku, a łyżeczka do wygładzania powierzchni. Końcówki pokryte są specjalną warstwą, która redukuje przyczepianie się rozgrzanego i roztopionego tworzywa do ich powierzchni. MODIFI3D rozgrzewa się do temperatury pracy w czasie 15 sekund, a w momencie gdy przestajemy z niego korzystać, przechodzi w stan uśpienia po 25 sekundach. Do urządzenia dodawana jest w zestawie podstawka, na którą możemy je odłożyć w trakcie pracy.

Koszt urządzenia to 136 PLN i jest dostępne od ręki w sklepie get3D. Firma ma wyłączność na sprzedaż MODIFI3D w Polsce.

Modify3D 01

Źródło: www.get3d.pl

Udostępnij.

O autorze

Informacje Prasowe

Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.