My Mini Factory – biblioteka obiektów do druku 3D z iMakr

0

iMakr to centrum druku 3D zlokalizowane w Londynie, o którym kilkakrotnie pisaliśmy już na łamach naszego serwisu. iMakr jest dość aktywne jeśli chodzi o sferę promocji druku 3D w UK, zajmuje się również sprzedażą drukarek 3D i materiałów do druku za pomocą swojego sklepu internetowego. W tym miesiącu zakres usług świadczonych przez firmę powiększył się o bibliotekę darmowych projektów 3D wzorowaną na Thingiverse – My Mini Factory. I chociaż jest to kolejny tego typu serwis w internecie, wyróżnia się tym, że posiada kolekcję naprawdę unikalnych projektów.

My Mini Factory

Na chwile obecną My Mini Factory posiada w ofercie ponad 100 projektów podzielonych na 8 kategorii (m.in. dom, biżuteria, modele, czy gry). Modele są autorstwa projektantów zrzeszonych w iMakr, jednakże istnieje możliwość wgrywania własnych projektów. Prezentowane obiekty nie są zbyt skomplikowane i są przeznaczone bardziej dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z drukarkami 3D. Jako, że w serwisie nie ma opcji sprzedaży projektów, nie należy spodziewać się, aby w serwisie pojawiły się bardziej zaawansowane modele, skoro można na nich zarabiać np. przez Shapeways.

Mimo to, serwis wart jest uwagi, ponieważ jest bardzo przystępny i atrakcyjny wizualnie, a poza tym – o czym pisałem we wstępie, nie dubluje projektów jak czynią to dziesiątki tego typu serwisów w internecie. Jest tylko jeden haczyk: po rejestracji można ściągnąć tylko pięć projektów. Aby móc otrzymać kredyty na kolejne, należy przesłać do serwisu opinie na ich temat i zdjęcia wydruków.

My Mini Factory 01

My Mini Factory jest kolejną, ciekawą inicjatywą iMakr, które powoli buduje swoje małe imperium w świecie druku 3D. Na pewno na rynku brytyjskim ma już bardzo mocną pozycję i tego typu serwis służy jej umocnieniu, ciekawe czy uda mu się zdobyć znaczącą pozycję w Europie?  Oczywiście belgijskie Materialise będzie poza zasięgiem (z tym, że Belgowie prowadzą inny model biznesowy przedsięwzięcia), ale zawsze można zawalczyć o kolejne miejsca na podium.

Źródło: www.myminifactory.com

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply