NAGRODY BRANŻOWE CD3D 2016

nagrody-branzowe-cd3d-2016

CD3D – wydawca największego portalu poświęconego technologiom druku 3D w kraju, ma przyjemność ogłosić III edycję plebiscytu dla najlepszych firm z branży druku 3D w Polsce i na świecie. NAGRODY BRANŻOWE CD3D 2016 to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, mające na celu promocję firm tworzących rodzimy rynek druku 3D oraz nagradzanie i wyróżnianie najlepszych. W głosowaniu bierze udział 107 przedstawicieli branży oraz ekspertów druku 3D, którzy wybiorą wspólnie zwycięzców w aż 15 kategoriach!

Głosowanie będzie trwało przez cały miesiąc, tj. do 31 grudnia 2016 r. Wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej GALI, która odbędzie się 13 stycznia 2017 r. w Łodzi, na terenie Łódzkiego Technoparku, przy ul. Dubois 114/116.

Oficjalnymi partnerami Gali Nagród Branżowych są firmy:

Sponsorzy:

logo-ultimaker-42-2 mtp_logo_boczne
technology-applied infinum3d
 bionanopark

Partnerzy:

fabrykator reprapy-logo-jpg

Szczegółowy plan wydarzenia:

  • 10:00 – uroczyste przywitanie
  • 10:15 – rozpoczęcie gali wręczania nagród
  • 11:30 – networking
  • 12:30 – przerwa obiadowa
  • 13:00 – wystąpienie Mirka Jaskułowskiego i Anny Ślusarczyk ze Stowarzyszenia Polskiej Branży Druku 3D
  • 13:20 – wystąpienie przedstawiciela Ultimaker
  • 13:40 – wystąpienie Mateusza Nowakowskiego z Międzynarodowych Targów Poznańskich
  • 14:00 – wystąpienie Tomasza Zwolana z Infinum 3D
  • 14:20 – przerwa kawowa
  • 14:30 – panel dyskusyjny o wysokobudżetowych i profesjonalnych technologiach przyrostowych z udziałem:
    • Michała Kosińskiego z Printeam
    • Piotra Mikulskiego z Bibus Menos
    • Macieja Patrzałka z Solveere
    • Jakuba Rozpendowskiego z 3D Lab
    • Eryka Wąsek z 3DTeam / Stowarzyszenia Polskiej Branży Druku 3D
  • 15:30 – oficjalne zakończenie Gali.

Udział w Gali jest płatny, jej koszt to 150,00 PLN. Udział przedstawicieli firm należących do BAZY FIRM jest darmowy.

Aby wziąć udział w Gali należy zgłosić się przez poniższy formularz zgłoszeniowy. W miarę możliwości prosimy o przesłanie zgłoszeń do dnia 05.01.2017 r. Ułatwi nam to kwestie organizacyjne i logistyczne.

*Imię i nazwisko osoby zgłaszającej:


*e-mail:


Nazwa firmy:


*Ilość osób (max 3 z jednej firmy):

Pola oznaczone * są wymagane.

GŁOSOWANIE

Zasady głosowania są następujące:

  • jest 15 kategorii, a w każdej z nich min. 5 nominowanych firm / urządzeń / osób / wydarzeń
  • jurorzy oceniają po 3 pozycje z każdej kategorii
  • głosowanie odbywa się w systemie 5-3-1: za pierwsze miejsce przyznawanych jest 5 punktów, za drugie miejsce przyznawane są 3 punkty, za trzecie miejsce przyznawany jest 1 punkt
  • nie można głosować na siebie; głos oddany na siebie / własną firmę lub własne urządzenie zostanie potraktowany jako nieważny.

NOMINOWANI
zobacz pełne opisy nominacji

Człowiek Roku 2016

  • Łukasz Kaczmarczyk i Mateusz Sobczak – 3D Phoenix
  • Mariusz Król – Wolfix
  • Paweł Rokita i Janusz Wójcik – FabLab Kielce
  • Marek Ryszka – Devil Design
  • Tomasz Zwolan – Infinum 3D

Najlepsza Polska Firma 2016

  • 3DGence
  • 3DKreator
  • Devil Design
  • Infinum 3D
  • VeraShape
  • Zortrax

Najlepsza Nowa Polska Firma 2016

  • Fiberlogy
  • Pro3D
  • Skriware
  • Technology Applied
  • Ubot 3D

Najlepsza Polska Drukarka 3D 2016

  • 3DGence One
  • Kreator Motion
  • Monkeyfab PRIME
  • Omni3D Factory 2.0
  • Sinterit Lisa
  • VShaper One
  • Zmorph 2.0 SX
  • Zortrax M200

Najlepsza Nowa Polska Drukarka 3D 2016

  • 3DGence Industry
  • HBot F300
  • ODO Play
  • Skriware
  • VShaper GO
  • Zortrax M300

Najlepszy Polski Producent Filamentów 2016

  • Devil Design
  • Fiberlogy
  • Finnotech
  • Spectrum Filaments
  • Wolxif-Plastspaw

Najlepszy Polski Producent Akcesoriów do Drukarek 2016

  • CORO Technology
  • Gamplate
  • ODO Motion
  • LAMA 3D
  • Goliat Extruder

Najlepszy Polski Dystrybutor Niskobudżetowych Drukarek 3D i Filamentów 2016

  • 3D Phoenix
  • ABC Data
  • Blackfrog.pl
  • CadXpert
  • get3D

Najlepszy Polski Dystrybutor Wysokobudżetowych Drukarek 3D 2016

  • 3D Lab
  • Bibus Menos
  • MTT Polska
  • Solveere
  • Wadim Plast

Najlepsza Polska Firma Usługowa 2016

  • Formakers
  • IJ Paliga
  • Materialise
  • Solveere
  • Technology Applied

Najważniejsze Wydarzenie w Polsce Roku 2016

  • VII edycja Dni Druku 3D w marcu 2016 r.
  • Dariusz Miłek (CCC) inwestuje w Zortraxa
  • Instalacja drukarki 3D ODO Kronos w URSUSIE
  • Rekordowy Robert Lewandowski z drukarki 3D
  • Trigon TFI inwestuje w HBota

Najlepsza Zagraniczna Firma 2016

  • Formlabs
  • MakerBot
  • Materialise
  • Prusa Research
  • Ultimaker

Najlepsza Zagraniczna Niskobudżetowa Drukarka 3D 2016

  • BCN3D Sigma
  • MakerBot Replicator +
  • Original Prusa i3
  • Ultimaker 3
  • The Form 2

Najważniejsze Wydarzenie na Świecie Roku 2016

  • ONO – pierwsza drukarka 3D drukująca przy pomocy smartfona
  • Druk 3D z płynnego metalu w technologii XJet
  • HP prezentuje finalną wersję drukarek 3D drukujących w technologii Multi Jet Fusion
  • GE przejmuje Concept Laser i Arcam AB
  • formnext 2016

Największe Rozczarowanie Roku 2016

  • Szokująca prawda o kontrakcie Zortraxa z DELL’em na 5000 drukarek 3D
  • Brak Zortraxa Inventure
  • Upadek forum MójRepRap.pl
  • Koniec Sand Made
  • Listopadowa edycja 3DShow, która… nigdy nie doszła do skutku.

Jurorami w plebiscycie są:

  1. Euremiusz Piechura – 3D Boom
  2. Andrzej Szłapa – 3DKreator
  3. Piotr Kowalski – 3DKreator
  4. Przemysław Kazanowski – 3DKreator
  5. Jakub Rozpendowski – 3D Lab
  6. Robert Rałowicz – 3D Lab
  7. Rafał Mrzygłód – 3D Printers
  8. Mariusz Olenkiewicz – 3D Printers
  9. Jakub Bukowski – 3D Printers
  10. Bartosz Augustyniak – 3dfilamenty
  11. Martyna Malińska – 3dfilamenty
  12. Paweł Wachowiak – 3dfilamenty
  13. Mateusz Sidorowicz – 3DGence
  14. Krzysztof Wilk – 3DGence
  15. Emil Najczuk – 3dl.tech
  16. Piotr Gruber – 3dl.tech
  17. Radosław Wizowski – 3Drukarki.pl
  18. Marta Wizowska – 3Drukarki.pl
  19. Mateusz Sobczak – 3D Phoenix
  20. Łukasz Kaczmarczyk – 3D Phoenix
  21. Paweł Sęk – 3D Phoenix
  22. Mariusz Sawicki – ABC Data
  23. Robert Jaskółka – ABC Data
  24. Adam Suchenek – ABC Data
  25. Tomek Zawada – Aye Aye Labs
  26. Agnieszka Miśkowiec – Aye Aye Labs
  27. Wojciech Gurdek – Blackfrog.pl
  28. Piotr Gurga – CadXpert
  29. Paulina Fic – CadXpert
  30. Maciej Dukat – CadXpert
  31. Anna Ślusarczyk – CD3D
  32. Sebastian Urbański – CD3D
  33. Paweł Ślusarczyk – CD3D
  34. Marek Ryszka – Devil Design
  35. Adam Mateja – Devil Design
  36. Paweł Rokita – FabLab Kielce
  37. Janusz Wójcik – FabLab Kielce
  38. Marcin Matusiak (Badman) – Fabrykator.pl
  39. Krzysztof Dymianiuk – Fabrykator.pl
  40. Paweł Misiak (olo2000pm) – Fabrykator.pl
  41. Paweł Janusz Dobrowolski (syntetyczny) – Fabrykator.pl
  42. Dawid Niegowski (Printed4U) – Fabrykator.pl
  43. Łukasz Łukasik – Fiberlogy
  44. Łukasz Szczepan – Fiberlogy
  45. Grzegorz Hołojuch – Fiberlogy
  46. Łukasz Długosz – Filaments4U
  47. Maciej Strzała – Formakers
  48. Łukasz Mikłowski – Future Innovative Technologies
  49. Mirosław Jaskułowski – Stowarzyszenie Polskiej Branży Druku 3D
  50. Aleksandra Turek – get3D
  51. Beata Podpora – get3D
  52. Adam Kozubowicz – get3D
  53. Paweł Paliga – I.J.PALIGA
  54. Janusz Paliga – I.J.PALIGA
  55. Tomasz Zwolan – Infinum3D
  56. Grzegorz Misztal – Infinum3D
  57. Jarek Duda – Infinum3D
  58. Joanna Sulowska – IT-Club
  59. Rafał Berestka – Jelwek
  60. Tomasz Filipek – Kombi 3D
  61. Maciej Dobrowolski – Kombi 3D
  62. Eryk Wąsek – 3DTeam
  63. Hubert Gleba – Materialise
  64. Patrycja Brzeskot – Materialise
  65. Paweł Twardo – Monkeyfab
  66. Piotr Twardo – Monkeyfab
  67. Bartosz Jarkiewicz – MTT Polska
  68. Paweł Tudoran – Omni3D
  69. Damian Gąsiorek – Politechnika Śląska
  70. Michał Kosiński – Printeam.eu
  71. Marcin Ptaszyński – PRO3D
  72. Jarosław Ptaszyński – PRO3D
  73. Tomasz Makara (McKee) – RepRapy.pl
  74. Tomasz Oblonk-Labus (Domell) – RepRapy.pl
  75. Patryk Świętochowski (Kopytko) – RepRapy.pl
  76. Paweł Gałaś (Feriar) – RepRapy.pl
  77. Sebastian Mazurek – Seb-Comp
  78. Kamil Kalita – Seb-Comp
  79. Justyna Kozak – Seb-Comp
  80. Agata Pietrzak –  SMARTTECH3D
  81. Marcin Lewandowski – SMARTTECH3D
  82. Adam Rajch – SMARTTECH3D
  83. Karol Krawczyński – Solveere
  84. Michał Żołądek – Spectrum Filaments
  85. Tomasz Augustyniak – Spectrum Filaments
  86. Janusz Kluczyński – Spectrum Filaments
  87. Maciej Misiura – Sygnis New Technologies
  88. Andrzej Burgs – Sygnis New Technologies
  89. Paweł Kamionka – Sygnis New Technologies
  90. Mateusz Skrzypczak – UBOT 3D
  91. Filip Ludwikowski – UBOT 3D
  92. Michał Melon – UBOT 3D
  93. Jacek Wach – Verashape
  94. Marcin Szymański – Verashape
Rozmowa
z Cedrykiem
?