Najlepsze artykuły lipca ’17

0

Lipiec upłynął nam przede wszystkim na przeprowadzeniu finału AKADEMII DRUKU 3D CANON, podczas której uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę z zakresu wysokobudżetowych technologii przyrostowych. Ponadto popularnością cieszyły się nowości rynkowe jakie pojawiły się na świecie jak również… dość pogmatwana historia pewnego przedsiębiorcy, który specjalizuje się w nie do końca udanych kampaniach crowdfundingowych.

W lipcu na łamach Centrum Druku 3D opublikowaliśmy łącznie 66 artykułów. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów lipca 2017:

Rapide One, czyli historia przekrętu, o którym nikt nigdy nie napisał

Wszystko co chcieliśmy osiągnąć, to poznać dalsze losy Rapide One – zjawiskowej drukarki 3D z 2013 r. Przy okazji trafiliśmy na ślad seryjnego kombinatora, który zorganizował 5 podejrzanych kampanii crowdfundingowych, dotyczących drukarek 3D, telefonów komórkowych oraz… słynnego zaginięcia samolotu Malaysia Airlines.

10 zapomnianych polskich drukarek 3D

Na przestrzeni lat w polskiej branży druku 3D pojawiło się wiele projektów drukarek 3D – niestety nie wszystkie odniosły sukces rynkowy. Oto 10 konstrukcji, o których pamiętają już nieliczni…

Ile czasu zostało jeszcze drukarniom 3D opartym o niskobudżetowy FDM?

Znakomita większość drukarki 3D działających w Polsce opiera swoją działalność o technologię FDM. Jak długo będzie to jeszcze możliwe? Jak odnosi się to do innych segmentów usług?

Wywiad z Bartkiem Cymerem z Zortrax na temat premiery Inventure

Bartek Cymer przybliża kulisy premiery długo oczekiwanej drukarki 3D Inventure oraz innych aspektach działalności Zortrax S.A. i planów na nadchodzące miesiące.

Wielki finał AKADEMII DRUKU 3D CANON & AKADEMIA DRUKU 3D CANON – ogłoszenie wyników i zwycięzców

W lipcu odbył się wielki finał AKADEMII DRUKU 3D CANON.

Nowa „krzywa hype’u Gartnera” dla sektora druku 3D

Gartner’s Hype Cycle concept” to wykres obrazujący kolejne cykle zainteresowania i wykorzystywania nowych technologii przez poszczególne branże, opracowany przez Gartnera – czołową firmę analityczną na świecie. Jest on podzielony na pięć segmentów obrazujących różne stadia zainteresowania daną technologią. Gartner opublikował właśnie najnowszą odsłonę swojego wykresu dla branży druku 3D.

I3D Innovation zapowiada Kickstarterową kampanię swojego nowego systemu wytłaczania filamentu

I3D Innovation to francuska firma, która zajmuje się przede wszystkim konstruowaniem własnych, wielkogabarytowych drukarek 3D. Ich najnowszym produktem jest jednak uniwersalny ekstruder wraz z głowicą na filament 1,75 mm, z którym jeszcze w tym miesiącu zamierzają wystartować z kampanią na Kickstarterze.

Qlone – kolejna aplikacja przekształcająca smartfon w skaner 3D

W dobie smartfonów, które swoją mocą obliczeniową przewyższają komputery sprzed kilku lat, istnienie tanich skanerów 3D traci powoli rację bytu. Wprawdzie urządzenia te są z reguły tańsze od topowych modeli telefonów, ale nikt przecież nie kupuje smartfona tylko dla możliwości skanowania, praktycznie każdy ma go już w kieszeni i dzięki doinstalowaniu jakiejś aplikacji może po prostu zwiększyć jego funkcjonalność. Taką aplikacją jest na przykład Qlone.

Hydro Dipping – prosta i szybka metoda na dodawanie tekstur na wydrukach 3D

Hydro Dipping jest domowym sposobem na techniki stosowane od lat w różnych gałęziach przemysłu. W bardziej profesjonalnym wydaniu metoda ta nosi na przykład nazwę Water Transfer Printing i polega na koloryzacji dowolnego obiektu 3D, poprzez zanurzenie go w wodzie, na której powierzchni znajduje się warstwa z grafiką, którą chcemy na niego nanieść.

Potent Rope – jadalny filament z konopi indyjskich

Dwie Amerykanki – Ashley Herr i Paige Colen, które od wielu lat działają w branży związanej z konopiami indyjskimi, wpadły na niecodzienny pomysł produkcji jadalnego filamentu z dodatkiem kannabinoidów oraz terpenów.

TOP 5 artykułów na 3D w praktyce

W lipcu na łamach 3D w praktyce opublikowaliśmy łącznie 19 artykułów. Oto pięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów lipca 2017:

Robot do ekspresowego otwierania sejfów

Nathan Seidle – właściciel amerykańskiego sklepu z akcesoriami do drukarek 3D i elektroniką – SparkFun, zaprezentował niedawno projekt, który wynosi kwestie włamań z użyciem druku 3D na dużo wyższy poziom. Oto robot do ekspresowego otwierania sejfów, którego produkcja zamyka się w kwocie ok. 200$.

Skaner 3D na korbkę, czyli jak wydrukowaliśmy sobie darmową wersję Pixelio

Testując drukowanie 3D z ABS na Ultimakerze 3 wydrukowaliśmy ręczny skaner 3D, wykorzystujący do skanowania smartfon.

Czyszczenie modułów drukujących w Ultimakerze 3

Zapychanie się głowicy drukującej w drukarkach 3D to dość powszechny problem – Ultimaker opracował prosty sposób na ich przetykanie i udrażnianie.

Projekt tygodnia – szachy

Łukasz Długosz prezentuje kolekcję wydrukowanych z żywicy światłoutwardzalnej szachów oraz szachownicę wykonaną za pomocą plotera laserowego.

Druk 3D z ABS i PVA na Ultimakerze 3

PJak Ultimaker 3D radzi sobie z drukowaniem ABS i materiału podporowego PVA? Sprawdziliśmy to…

Grafika przewodnia: [1]

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.