Najlepsze artykuły listopada ’17

0

Listopad to gorący okres targowy, a bez dwóch zdań najważniejszym wydarzeniem tego typu w branży druku 3D są odbywające się we Frankfurcie nad Menem targi formnext. W listopadzie wiele artykułów było poświęconych właśnie tej imprezie oraz premierom urządzeń, które miały tam miejsce. Co jeszcze cieszyło się największym zainteresowaniem czytelników…?

W listopadzie na łamach Centrum Druku 3D opublikowaliśmy łącznie 78 artykułów. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów listopada 2017:

Nowa polska firma – NXT Factory, prezentuje nowatorską, superszybką metodę druku 3D typu SLS! W zarządzie firmy zasiada sam… Avi Reichental!

NXT Factory to nowa firma, której założycielami są Jakub Graczyk i Tomasz Cieszyński, znani z działalności w krakowskiej firmie Sand Made. W jej władzach zasiada także sam Avi Reichental – były prezes i dyrektor generalny 3D Systems! Opatentowana przez zespół technologia zmienia postrzeganie druku 3D metodą spiekania laserowego SLS, umożliwiając wydruk z prędkością poniżej jednej sekundy na warstwę!

formnext 2017, czyli jak byliśmy świadkami narodzin przyszłej potęgi technologii addytywnych

Oficjalna relacja z najważniejszych targów druku 3D 2017 roku.

Vacu3D - Centrum Druku 3D

Janusz Wójcik i Paweł Rokita prezentują Vacu3D – desktopowe urządzenie do termoformowania. Światowa premiera podczas targów formnext 2017

Zapowiedź premiery nowego urządzenia autorstwa Janusza Wójcika i Pawła Rokity, która miała miejsce podczas targów formnext we Frankfurcie nad Menem.

Star_Wars-Centrum_Druku_3D

Thingiverse na prośbę Disney’a usuwa modele postaci ze Star Wars! Nowe otwarcie sporu o prawa autorskie w świecie druku 3D…?

Stało się to, co dawno temu zapowiadaliśmy… Disney – właściciel praw do sagi Gwiezdnych Wojen (najprawdopodobniej) z okazji zbliżającej się premiery kolejnego filmu z serii, „poprosił” Thingiverse o usunięcie ok. 1000 modeli 3D przedstawiających postacie, pojazdy, czy przedmioty związane z uniwersum Star Wars z uwagi na łamanie praw autorskich.

Zortrax wręcza Prezydentowi Dudzie drukarkę 3D M200

Podczas odbywającego się dziś w Rzeszowie Kongresu 590, Andrzej Duda – Prezydent RP, przyjął osobiste podziękowania od Zortrax S.A. za wsparcie udzielane polskim przedsiębiorcom.

Kapsuła umożliwiająca samobójstwo

Na całym świecie trwają dyskusje dotyczące legalizacji eutanazji. Podczas, gdy strony sporu ścierają się o prawo człowieka do godnej śmierci, niektórzy szukają sposobów na obejście kwestii legalności i dostępności środków do popełnienia samobójstwa, wykorzystując do tego… drukarki 3D.

Poly - Centrum Druku 3D

Poly – ekologiczna, „wszystkomająca”, miniaturowa i przenośna drukarka 3D

Na Kickstarterze zadebiutowała nietypowa drukarka 3D. Pomimo tego, że jej obszar roboczy jest niemal mikroskopijnych rozmiarów, to na urządzeniu tym oprócz wydruków 3D, będziemy mogli grawerować, drukować z czekolady lub wykonywać rysunki 2D. Poza wymienioną funkcjonalnością, Poly skrywa jeszcze kilka innych ciekawych tajemnic…

formnext 2017: 3DGence przedstawia INDUSTRY F340 oraz ujawnia kolejne projekty

Dla 3DGence targi formnext we Frankfurcie stały się okazją do zaprezentowania nowych urządzeń – INDUSTRY F340 i projektu o roboczej nazwie DOUBLE, a także ogłoszenia współpracy z dostawcą filamentów VERBATIM.

Kodak wchodzi na rynek konsumencki ze swoją drukarką 3D

Kodak to kolejna po Polaroid firma z sektora fotograficznego, która próbuje swojego szczęścia w sektorze druku 3D. Firma zaprezentowała w listopadzie swoje premierowe urządzenie skierowane do użytkowników indywidualnych.

Prusa Research rozpoczyna produkcję własnego filamentu do drukarek 3D

Josef Prusa – jeden z najpopularniejszych na świecie twórców niskobudżetowych drukarek 3D, planuje uruchomienie produkcji własnego filamentu.

TOP 5 artykułów na 3D w praktyce

W listopadzie na łamach 3D w praktyce opublikowaliśmy łącznie 7 artykułów. Oto pięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów listopada 2017:

Kulisy powstawania Demogorgona ze Stranger Things z wykorzystaniem The Form 2

Stranger Things” to jeden z najgłośniejszych seriali ostatnich lat. Przy jego produkcji były oczywiście wykorzystywane technologie przyrostowe. Oto przykład wykorzystania drukarek 3D The Form 2 przy tworzeniu jednej z kluczowych postaci serialu…

Projekt tygodnia – pudełka do przechowywania drobiazgów

Tworzenie okolicznościowych pudełek z użyciem plotera laserowego.

Drukowanie z elastycznej żywicy FLEXIBLE na The Form 2

Tak jak drukarka 3D The Form 2 jest banalnie prosta w obsłudze, tak niektóre żywice z których korzysta potrafią być naprawdę skomplikowane „w obsłudze„. Przykładem może być żywica elastyczna FLEXIBLE…

Projekt tygodnia – breloki na klucze

Luzem przemieszczające się po torebce lub plecaku klucze mogą narobić niemało szkód, rysując wszystko na co natrafią na swojej drodze. Nie mniej irytujące jest również to, że nigdy nie można ich znaleźć. Łukasz Długosz prezentuje tutorial jak wykonać dwa rodzaje breloków, które pozwolą rozwiązać oba te problemy.

Projekt tygodnia – uchwyt na papier toaletowy dla gracza

Modele uchwytów na papier toaletowy, które ze względu na wkomponowane w nie postaci przypadną do gustu przede wszystkim graczom.

Grafika przewodnia: [1]

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.