Najlepsze artykuły lutego`14

0

Zima w tym roku trwała raptem kilka tygodni i w lutym zapanowała nam wiosna w pełnej krasie. Jeśli chodzi o CD3D to był to dość nietypowy miesiąc, ponieważ triumfy zainteresowania święciły artykuły nie związane z drukiem 3D… a z muzyką metalową. Nasz artykuł o Jaworznie, w którym opisywaliśmy jak jedno z rond otrzymało na rok patrona w postaci zmarłego w zeszłym roku Jeffa Hannemana, legendarnego gitarzysty zespołu SLAYER trafiło na czołówki największych serwisów muzycznych świata. Oprócz tego wiele osób przeczytało newsa o sukcesie Behemotha, którego najnowsza płyta zadebiutowała na 34 miejscu na liście Billboardu. O czym czytano oprócz tego…?

W lutym na CD3D opublikowaliśmy łącznie 52 artykuły, które zostały skomentowane 205 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów lutego…

Joanna Macek Czuszek i Krzysztof Czuszek Źródło: www.jaworzno.naszemiasto.pl

Rondo im. Jeffa Hannemana. Gdzie? W Jaworznie !!!

Rolling Stone, Guitar World, Blabbermouth.net, Revolver, Loudwire, Metal Injection, Metal Insider – to tylko najważniejsze z kilkudziesięciu serwisów internetowych poświęconych muzyce metalowej na świecie, które cytowały nasz artykuł dotyczący upamiętnienia Jeffa Hannemana z zespołu SLAYER tablicą pamiątkową w Jaworznie.

SONY DSC

Druk 3D – pierwsze kroki…

Artykuł, na który czekało mnóstwo osób czytających nas portal. Podstawy druku 3D: zym jest, do czego może być wykorzystywany, jak rozpocząć z nim przygodę oraz… czy warto ją zaczynać? O tym wszystkim można dowiedzieć się własnie z tego tekstu!

KADRY Z FILMU ZIEMIA OBIECANA

Druk 3D – biznesowa Ziemia Obiecana, czy pustynia rozczarowania?

Czy druk 3D to w dalszym ciągu dobry pomysł na biznes? Czy warto próbować angażować swój czas i środki próbując podbić świat w ramach tej wciąż niszowej technologii?

Źródło: www.kickstarter.com

MicroSlicer – grawerka laserowa do samodzielnego montażu za 1000 PLN

Od czasu do czasu zdarza nam się opublikować artykuł, który mimo teoretycznie mało interesującej tematyki dość nieoczekiwanie zaczyna cieszyć się bardzo dużym zainteresowaniem. Tak było w przypadku MicroSlicera, prostej grawerki laserowej, która trafiła na Kickstartera.

Źródło: www.markforged.com The Mark One – pierwsza niskobudżetowa drukarka 3D drukująca z włókna węglowego

Podobna sytuacja jak w przypadku MicroSlicera wydarzyła się w przypadku The Mark One – drukarki 3D będącej w stanie drukować z włókna węglowego i szklanego. Co ciekawe, artykuł nie tylko przeczytało kilkaset osób, to również wiele go skomentowało.

Źródło: www.flickr.com

Bajka o zdolnym konstruktorze, co się na pieniądzach nie rozumiał…

Krótka, ale niestety bardzo prawdziwa przypowieść o krajowym rynku drukarek 3D. Marzeniach i konfrontującej je rzeczywistości. Aktualnie drugi najczęściej komentowany artykuł w serwisie.

wydruki 3D

Zamów wydruk 3D z CD3D

Czyli informacja o tym, iż wspólnie z frimą 3D Trades umożliwiliśmy zamawianie wydruków 3D z poziomu naszej strony.

www.sklep.materialination.com

Nowy sklep Materialination

Pierwszy sklep internetowy popularnego start-upu z Krakowa był kompletną katastrofą. Tym razem Michał Frączek nie powtórzył wcześniejszych błędów i nowa odsłona sklepu stoi na bardzo przyzwoitym poziomie.

Druk 3D w kolorze

Druk 3D w kolorze

Czyli co można a czego nie można wydrukować w kolorze na drukarce 3D. Zarazem odpowiedź na jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby początkujące…

Behemoth

A tymczasem za oceanem… nowy Behemoth debiutuje na 34 miejscu na liście Billboardu!

Drugi artykuł o tematyce metalowej, który cieszył się olbrzymim zainteresowaniem czytelników. W sumie nie ma się czemu dziwić… Osiągnięcie Behemotha zasługuje na najwyższy możliwy szacunek!

W lutym na serwisie MATERIAŁY DO DRUKU 3D działo się stosunkowo niewiele, ponieważ niewiele działo się w samej branży… Opublikowaliśmy 8 artykułów, które doczekały się 4 komentarzy. Oto trójka najpopularniejszych tekstów lutego…

Fabbaloo zapowiada rychły koniec druku 3D z ABS. Dlaczego nie ma racji…?

Czyli moja polemika z Generalem Fabbem, twórcą jednego z popularniejszych blogów poświęconych tematyce druku 3D na świecie.

Sunbeam 2.0 – już w sprzedaży

Prezentacja Sunbeam 2.0 jednej z najnowocześniejszych elektronik do drukarek 3D autorstwa Wulfnora, czyli Arka Śpiewaka z 3D Printers

Sposób na biznes – a może drukowane części do robotów?

Marek Ryszka z Devil Design poszerza asortyment o dość nietypowe rzeczy w postaci… części do robotów!

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.