Najlepsze artykuły sierpnia ’17

0

Sierpień to teoretycznie najspokojniejszy miesiąc roku w branży druku 3D, jednakże my mieliśmy mnóstwo pracy… Opublikowaliśmy blisko 10 testów, recenzji oraz unboxingów drukarek 3D, które do nas trafiły ostatnimi czasy. Jednakże największym hitem okazał się wywiad z legendą polskiej branży druku 3D – Krzysztofem Dymianiukiem. Co jeszcze chętnie czytano w sierpniu…?

W sierpniu na łamach Centrum Druku 3D opublikowaliśmy łącznie 68 artykułów. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów sierpnia 2017:

Krzysztof Dymianiuk – życie po 3NOVATICE

Wywiad z legendą polskiego druku 3D – Krzysztofem Dymianiukiem, który od pewnego czasu pozostaje na jej uboczu… Co dziś robi, czym się zajmuje oraz jak wspomina czas spędzony w 3NOVATICE – o tym wszystkim opowiedział nam w tym wyjątkowym wywiadzie.

Dobra, przeszedłem dziś na drugą stronę lustra i kupiłem tanią, chińską drukarkę 3D za 480 PLN…

Nigdy nie wierzyliśmy w tanie drukarki 3D. Aż w końcu postanowiliśmy spróbować i zakupiliśmy jedną w niesamowitej cenie 480 PLN!

Dlaczego musieliśmy sprzedać The Form 1+, ale raczej nie sprzedalibyśmy The Form 2…?

Od kilku tygodni testujemy The Form 2 z Formlabs. W tym artykule opisaliśmy najważniejsze różnice jakie dzielą to urządzenie od jego poprzednika The Form 1+…

Test Panowin F1, czyli dobre drukarki 3D jednak nie muszą być drogie…

Panowin F1 to niesamowita drukarka 3D do samodzielnego montażu w niezwykle atrakcyjnej cenie. Jednakże to co czyni ją naprawdę wyjątkową to fantastyczny software. Oto test tego urządzenia.

Mercedes Benz Trucks rozpoczyna addytywną produkcję części zamiennych

Mercedes Benz Trucks, w ślad za Airbusem przekuwa w czyny obietnice o wdrażaniu technologii addytywnych do regularnej produkcji części swoich maszyn. Zgodnie z zapowiedziami koncern przedstawił pierwsze części zamienne do swoich samochodów ciężarowych wykonane przy użyciu profesjonalnych maszyn, pracujących w technologii selektywnego spiekania proszków metalowych.

Czy drukarki 3D są bezpieczne? Fakty i mity o emisji zanieczyszczeń podczas przetapiania tworzyw termoplastycznych…

Polski ośrodek badawczy SAJTOM Light Future Sp. z o. o. pod kierownictwem dwóch chemików: dr Szymona Wojtyły i dr Tomasza Barana postanowił pochylić się nad drukiem z ABS, PLA, PET i nylonu w kontekście emisji zanieczyszczeń. Wyniki są zgodne z wcześniejszymi badaniami na ten temat: przy dobrej wentylacji i odrobinie zdrowego rozsądku tworzywa używane w druku 3D są całkowicie nieszkodliwe dla użytkowników.

PLA od ArtFlex 3D – test filamentu

Kolejny test, tym razem nowego filamentu jaki pojawił się na rynku – ArtFlex 3D. Testuje oczywiście Łukasz Długosz.

Amerykańscy naukowcy stworzyli siku-filament

Filament robi się już praktycznie ze wszystkiego… Amerykańscy naukowcy postanowili jeszcze bardziej przesunąć granicę tego co możliwe i opracowali metodę pozyskiwania granulatu do jego stworzenia… z moczu!

ULTIMAKER 3 – test drukarki 3D – część 2 – ABS i NYLON

Druga część testu Ultimakera 3 – tym razem poświęcona drukowaniu z ABS i nylonu.

Praca z Objet 30 Prime – wprowadzenie do technologii PolyJet

Objet 3o to wysokobudżetowa drukarka 3D drukująca z fotopolimerów. Oto prezentacja jej możliwości oraz obsługi.

TOP 5 artykułów na 3D w praktyce

W sierpniu na łamach 3D w praktyce opublikowaliśmy łącznie 14 artykułów. Oto pięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów sierpnia 2017:

Tronxy X1 – relacja z montażu drukarki 3D za 480 PLN!

Tronxy X1 to super tania drukarka 3D do samodzielnego montażu. Oto relacja z jej montażu i pierwszego uruchomienia.

da Vinci miniMaker – unboxing i pierwsze wrażenia

Kolejna bardzo tania drukarka 3D (chociaż nie aż tak tania jak Tronxy X1) – da Vinci miniMaker, dedykowana dla dzieci. Unboxing i pierwsze uruchomienie.

Komputer osobisty wielkości karty kredytowej

Pewien hobbysta elektronik stworzył przenośny komputer osobisty rozmiarów karty kredytowej w oparciu o Raspberry Pi i obudowę drukowaną na drukarce 3D.

The Form 2 – unboxing i rozpoczęcie pracy

Od kilku tygodni testujemy The Form 2 z Formlabs. Oto jego unboxing i pierwsze uruchomienie.

Ploter laserowy część II – gdzie kupić?

Łukasz Długosz kontynuuje swój cykl artykułów wprowadzających w świat ploterów laserowych.

Grafika przewodnia: [1]

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.