Najlepsze artykuły września ’17

0

We wrześniu mieliśmy do czynienia z jednym z najważniejszych wydarzeń w tym roku, jakie miało miejsce w polskiej branży druku 3D – Materialise oficjalnie uruchomiło swoje Centrum Kompetencyjne w obszarze druku 3D w technologii SLS pod Wrocławiem, czyniąc z niego jedną z największych ośrodków tego typu na świecie. My z kolei dostarczyliśmy Wam unikalną relację z tego wydarzenia. Ponadto przetestowaliśmy Zortraxa M300, przeprowadziliśmy wywiad z nowym dyrektorem zarządzającym Omni3D oraz zaprezentowaliśmy kilka niezwykłych premier rynkowych – w tym drukarkę 3D drukującą w pełnym kolorze z plastiku!

We wrześniu na łamach Centrum Druku 3D opublikowaliśmy łącznie 73 artykuły. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów września 2017:

Materialise otwiera największą w Polsce i jedną z największych w Europie fabryk druku 3D

We wrześniu miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej branży druku 3D w tym roku – Materialise oficjalnie uruchomiło swoją fabrykę na Bielanach Wrocławskich, która jet zarazem jedną z największych fabryk druku 3D na świecie.

Test Zortraxa M300

Teoretycznie M300 to tylko i wyłącznie przeskalowana wzwyż wersja popularnego M200. Czy tak jest w rzeczywistości?

Idzie zima…

Branża druku 3D się zmienia. Nie dla wszystkich są to zmiany na dobre…

Nowa Prusa i3 MK3

Josef Prusa po raz kolejny zaskakuje i prezentuje najnowszą generację swoich drukarek 3D – Prusa i3 w wersji MK3.

XYZPrinting rozpoczyna przedsprzedaż da Vinci Full Color – drukarki FDM drukującej w pełnym kolorze

XYZPrinting osiągnęło to, czego nie udało się osiągnąć nikomu wcześniej – druk 3D w pełnym kolorze w technologii FDM.

Przepowiadam: za rok 75% domowych drukarek 3D w Polsce będzie pochodziło z Chin – resztę dostarczy Josef Průša i lokalni producenci

To nieuniknione – chińskie drukarki 3D zdominowały rynek amatorskich urządzeń tego typu. Za rok 3 na 4 sprzedane domowe drukarki 3D, będą pochodziły z Azji…

Model czołgu PZ-V „Magda” w skali 1:1 – nowy projekt dla entuzjastów druku 3D

Interesująca inicjatywa, współorganizowana przez producenta filamentów – ArtFlex 3D.

DWS System wkracza na rynek przemysłowych form odlewniczych

Włoski DWS sukcesywnie rozwija swoją linię stereolitograficznych drukarek 3D, prezentując coraz to nowe obszary ich wykorzystania.

Omni3D – nowe rozdanie, czyli wywiad z Pawłem Robakiem, Dyrektorem Zarządzającym spółki

W Omni3D zachodzą ostatnimi czasy duże zmiany. Z firmą pożegnał się jej współzałożyciel – Konrad Sierzputowski, a władzę przejął doświadczony manager – Paweł Robak, który udzielił nam ekskluzywnego wywiadu.

UBOT 3D wprowadza do sprzedaży dwugłowicową drukarkę 3D DUAL oraz prezentuje własną linię filamentów

UBOT3D to jedna z nowszych firm w Polsce, produkujących drukarki 3D, ale odnosząca coraz większe sukcesy. Niedawno miała miejsce oficjalna premiera nowej, dwugłowicowej drukarki 3D firmy – DUAL. Równocześnie wprowadziła do oferty linię własnych filamentów.

TOP 5 artykułów na 3D w praktyce

We wrześniu na łamach 3D w praktyce opublikowaliśmy łącznie 18 artykułów. Oto pięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów września 2017:

Projekt tygodnia – zestaw akcesoriów do szlifierki precyzyjnej typu Dremel

Mini szlifierka precyzyjna znajduje się na wyposażeniu niejednego użytkownika drukarki 3D. Łukasz Długosz prezentuje tutorial opisujący drukowanie szeregu bardzo przydatnych akcesoriów do tego urządzenia.

„Prasowanie” wydruków 3D

Z końcem sierpnia br. Ultimaker wypuścił najnowszą, stabilną wersję CURY. Wśród licznych aktualizacji pojawiła się m.in. ciekawa opcja wygładzania – „prasowania” powierzchni wydruków.

Mały człowiek z wielkiej drukarki 3D, czyli historia powstania pełnowymiarowej kopii Tyriona Lannistera

Wspólnie z Zortraxem wydrukowaliśmy, a potem złożyliśmy i pomalowaliśmy Tyriona Lannister – jednego z bohaterów serialu „Gry o Tron” HBO. Nie byłoby może w tym nic nadzwyczajnego, gdy nie to, że nasz wydruk był w skali 1:1…!!!

Analizujemy jesienną wyprzedaż drukarek 3D na GearBest

Chińskie drukarki 3D zalewają świat, a my analizujemy wrześniową promocję cenową na GearBest.

5 rzeczy jakie powininiście wiedzieć o Tronxy X1 zanim zdecydujecie się na jego zakup

Od półtora miesiąca bawimy się Tronxy X1 – super tanią, chińską drukarką 3D, cieszącą się sporą popularnością w Polsce. Oto lista 5 rzeczy, które warto wiedzieć, przed jej ewentualnym zakupem.

Grafika przewodnia: [1]

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.