„Wyzwaniem jest zaprojektować niejadalny, związany z jedzeniem obiekt dla astronautów, który ma zostać wydrukowany w 2050 roku”. Tak wita nas strona projektu czyli futureengineers.org. Dla tych, którzy śledzą CD3D jest to znana strona, za pomocą której NASA aktywizuje najmłodsze umysły do rozważań o kosmosie.

NASA i Star Trek wzywają wszystkich kadetów Gwiezdnej Floty do udziału w wyzwaniu! Waszym zadaniem jest zmajstrować przyszłość jedzenia w kosmosie. Tak więc, jeśli jesteś obywatelem Stanów Zjednoczonych i nie ukończyłeś 12 lat (lub 19! Jak to zwykle u nas bywa z konkursami, przygotowaliśmy co nie co dla młodszych, ale też dla nastolatków), stawiamy przed Tobą wyzwanie! Stwórz cyfrowy model 3D, niejadalnego przedmiotu, który będzie związany z jedzeniem i posłuży astronautom w 2050 roku. Oczywiście ma być przeznaczony do wydrukowania na drukarce 3D!

Ale Ale Drodzy Kadeci! Wasze zadanie jest wielkiej rangi – żeby mu sprostać, musicie wyjść poza dotychczasowe spojrzenie na druk 3D. W tej nie tak dalekiej przyszłości, gdy zegar stanie w połowie obecnego wieku, nasi dzielni ziemscy astronauci muszą być gotowi i zdrowo odżywieni, gdyż czekają ich wyzwania jakich dotąd ludzkość nie znała. Tak, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna to tylko przystanek na naszej drodze ku Gwiazdom, a jeśli mamy podróżować tak daleko, gdzie samo światło w drodze musi zaczerpnąć oddechu, potrzebować będziemy dobrze i zdrowo zjeść! Pamiętajcie młodzi kadeci, że być odżywionym to nie tylko jeść – jedzenie przecież musimy skądś wziąć, gdzieś hodować, gdzieś przetrzymywać i jakoś przecież przygotować! I jak zatem? Jesteście gotowi? Rozumiecie na czym polegać będzie Wasze zadanie? Więc ustawcie swoje fazery na wykonanie!

Ah, zapomniałbym. Wy za to nie zapomnijcie, jak ważkie jest zapoznać się z pełnymi zasadami, tak aby nic, a nic Wam nie umknęło. Nie martwcie się – mamy dla Was również pewne wskazówki, jak dobrze modelować w trzech wymiarach, aby projekt był dobry i przysłużył się naszej sprawie.

Jeszcze nie, zaczekajcie! Skupcie się i to mocno, moi drodzy, Wasz czas mija Pierwszego Dnia Maja, więc wiele czasu nie macie, jednak zdążyć, na pewno zdążycie. Jak oceniać Was będziemy? Nic prostszego! Oto proszę lista, za co punkty dostać możecie. Tylko mi tu nie marudzić, że język Wam trudności sprawia!nasa_star_trek_future_enineering2

To już przecież trzeci nasz Kosmiczny Konkurs, więc śmiem twierdzić, że wszyscyście przywykli jak oceniać Was będziemy i – co najważniejsze – jak istotne dla astronautów są Wasze pomysły! To od nich już niedługo może zależeć życie, albo choćby dobre samopoczucie naszych dzielnych kosmicznych kowbojów. A Ci cenią sobie prostotę i użyteczność. Na pewno pamiętacie, że tam, wśród gwiazd, napić się herbaty to wcale nie byle igraszka!

zaparzacz_herbaty

Ah, nikt mi nie przypomniał o nagrodach! Ooo, a te będą, oj będą! Więc przygotujcie się. Co? Nie, nie, własna rakieta nie wchodzi grę. O czym to ja? Ah, tak. No więc, wygrani odwiedzą niewiarygodne muzeum Akademii Gwiezdnej Floty, zobaczą ponadto wycofany z podbojów Kosmiczny Prom Enterprise i to z astronautą-pilotem-przewodnikiem! Niebywałe, sam, wielki Enterprise! Jest też coś niezwykłego i tajemniczego, co zachwyci Was nie lada! PFU! Paczka StarTrek’owicza, która owiana jest łuną zagadkowości. Mało tego! Czwórka finalistów, z każdej grupy wiekowej, wygra dla swojej szkoły najprawdziwszą drukarkę 3D! Półfinaliści nie martwcie się! Nawet i pierwsza dziesiątka z Was otrzyma na otarcie łez, wspaniałe paczki, wprost od NASA.

A teraz już zmykajcie, bo mi zaschło w gardle od tego wydzierania się. Sio do domów i przygotować mi się – do Pierwszego Dnia Maja! Zatem zróbcie coś wspaniałego, co wydrukujemy w naszych Kosmicznych Podróżach!

Ekhm.

Źródła: www.futureengineers.org, www.3ders.org

Karol Krawczyński
W branży druku 3D działający od 2013 roku. Jego przygoda zaczęła się od FDM, a następnie rozwinęła w stronę profesjonalnych i przemysłowych rozwiązań z firmą Solveere. Autor blisko setki artykułów na CD3D, prowadził dział Rynki Finansowe w Gazecie Finansowej oraz magazyn Business Coaching. Pasjonuje się szermierką i fantastyką - obiema w szerokim ujęciu.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News