Nie wiem co jest większym newsem – nowa funkcjonalność 3D Hubs, czy fakt, że jest promowana z wykorzystaniem Zortraxa…?

0

Nie wiem kto za tym stoi, ani na jakiej zasadzie się to odbywa, ale fakt jest faktem – 3D Hubs, największa platforma internetowa pośrednicząca w usługach druku 3D na świecie, dokłada wszelkich starań, aby jak najlepiej wypromować Zortraxa. Może to zasługa wysokiej pozycji w 3D Hubs`owym rankingu najlepiej drukujących niskobudżetowych drukarek 3D, może coś zgoła innego, niemniej jednak w ostatniej reklamie najnowszej funkcjonalności wdrożonej w tym serwisie, jej działanie zostało zobrazowane przy użyciu właśnie Zortraxa M200. Biorąc po uwagę, że jeszcze rok temu Zortrax był znany wyłącznie stosunkowo wąskiemu gronu użytkowników, jest to spory sukces o niemożliwym do przecenienia prestiżu.

W ostatnim czasie 3D Hubs wdraża kolejne funkcjonalności na swojej platformie z częstotliwością samolotów lądujących na londyńskim lotnisku Heathrow. Zaledwie dwa tygodnie temu pisałem o nawiązaniu przez firmę współpracy ze SketchFabem i Thingiverse, a chwilę później do tego grona dołączyły Autodesk i Instructables. Współpraca polega na tym, iż na stronach z modelami do druku 3D należącymi do tych firm pojawił się przycisk umożliwiający bezpośrednie zlecenie wydruku 3D firmom zrzeszonym na platformie 3D Hubs. Tym samym osoby, które nie posiadają własnej drukarki 3D mogą w łatwy i prosty sposób zlecać ich wydrukowanie podmiotom, oferującym bądź to najniższą cenę, bądź znajdujących się w tym samym mieście lub regionie.

Teraz 3D Hubs idzie krok dalej i udostępnia swoje API, umożliwiając dowolnemu serwisowi hostującemu modele do druku 3D dodać dokładnie taki sam przycisk i dołączenie do wyżej wymienionego, ekskluzywnego grona. Funkcjonalność o nazwie Teleport pozwala wdrożenie bezpośredniego linku do bazy danych użytkowników 3D Hubs, pozwalając na zlecanie wydruków on-line z poziomu swojej strony www.

3D Hubs Teleport

Sama integracja z Autodeskiem, Thingiverse, SketchFabbem i Instructables otworzyła możliwość do wydrukowania blisko 1 miliona modeli 3D – udostępnienie API będzie tylko powiększać tą ilość. W ten sposób 3D Hubs otwiera drogę do masowej, choć stricte zindywidualizowanej produkcji, czego efekty finalne mogą nas jeszcze szczerze zaskoczyć?

3D Hubs Teleport 01

Źródło: www.3dprintingindustry.com
Grafika: [1] [2]

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.