(Nie)sławna promocja Zortraxa od wczoraj dostępna także w Polsce!

4

W ubiegły piątek na stronie store.zortrax.com pojawiła się jedyna w swoim rodzaju promocja Zortraxa – przy zakupie 56 rolek filamentów kupujący otrzymuje Zortraxa M200 gratis. Każdy zarejestrowany użytkownik może kupić tylko jeden zestaw w cenie €1878. Oferta ta nie dotyczyła jednak polskich klientów…

Warunki promocji spotkały się z ogromnym niezadowoleniem polskich klientów, co zostało udokumentowane w komentarzach pod poprzednim artykułem oraz na naszym fanpege’u na Facebooku. Jakby nie patrzeć, Zortrax jest przecież polską firmą, stąd też ta dyskryminacja w naturalny sposób wywołała negatywne emocje.

Jak widać, Zortrax wziął jednak pod uwagę opinie polskich klientów i od wczorajszego popołudnia promocja jest już dostępna dla klientów z Polski. Trwa tylko do 4 marca br. Drukarkę 3D można nabyć jedynie w oficjalnym sklepie online Zortraxa po uprzedniej rejestracji. Nie dotyczy sklepów prowadzonych przez polskich resellerów.

Presja ma sens.

DODAJ KOMENTARZ:

4 komentarze

 1. Avatar

  Polska jest również wśród sześciu krajów dyskryminowanych przez Instructables.

 2. Avatar

  Fajna promocja i poważnie się nad nią zastanawiam, ale w związku z tym, że z tego co czytałem używanie filamentu innego niż filament zortaxa z tą drukarką skutkuje utratą gwarancji mam pytanie. Czy wśród filamentów zortaxa jest jakaś pozycja do dtukowania elementów elastycznych. Jakoś nie znalazłem nigdzie (chociaż może za słabo szukałem :P). A jeżeli takiego filamentu nie oferują to czy ich drukarka w ogóle nadaje się do drukowania z filamentów elastycznych?

 3. Paweł Ślusarczyk

  Na chwilę obecną dostępne jest tylko to co na stronie: http://zortrax.pl/materials/. Co do materiałów elastycznych, to Zortrax jak na razie koncentruje się na tworzywach przeciwstawnych, czyli twardych i sztywnych. Wynika to poniekąd ze specyfiki Zortraxa i niechęci do materiałów, które są kłopotliwe – a takie są niestety filamenty elastyczne. Nie chcąc wikłać się w problemy gwarancyjne, po prostu tego (na razie?) nie robi.

  Co do zamienników, to drukowanie z materiałów elastycznych na M200 jest kiepskim pomysłem (a przynajmniej było w czasach, gdy dostępne były tylko profile na ABS i Ultrat): http://centrumdruku3d.pl/cyklu-ninjaflex-publikuje-nowa-strone-internetowa-zdjeciem-zortraxa-ktory-psuje-sie-ninjaflex/

Leave A Reply