Nowa drukarka 3D w zestawieniu: Sygnis, czyli zmodyfikowany MakerBot Replicator 1

3

Chociaż ostatnie doniesienia prasowe obfitują w sensacyjne premiery rynkowe, minie bardzo wiele czasu zanim dotrą one do nas – o ile dotrą w ogóle. Najnowsze urządzenia 3D Systems czy MakerBota są dedykowane przede wszystkim na rynek amerykański, a próba dystrybucji ich na rynku polskim będzie rentowna i opłacalna zarówno dla sprzedających jak i kupujących dopiero gdy sprzedaż będzie szła w setki sztuk miesięcznie. Co na dzień dzisiejszy jest mało prawdopodobne. Dlatego zanim to nastąpi, warto pochylić się nad innymi, mniej spektakularnymi acz pewnymi i solidnymi konstrukcjami. Takimi jak np. dodana dziś do naszego zestawienia Sygnis, czyli zmodyfikowana wersja drukarki 3D MakerBot Replicator 1.

Firma Sygnis sp. z o.o. jest nową firmą wyrosłą z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jest dystrybutorem drukarek 3D na terenie Warszawy, na chwilę obecną posiada w ofercie jedno urządzenie, które importuje, modyfikuje i sprzedaje. Ponadto firma zapowiada, iż w przeciągu najbliższych kilku tygodni ma zamiar wprowadzić do oferty aż cztery kolejne nowe modele drukarek 3D.

Źródło: www.sygnis.pl

Źródło: www.sygnis.pl

Prezentowana w naszym zestawieniu Sygnis jest wykonana na licencji open-source MakerBot Replicatora 1 w wersji dwudyszowej. Współpracuje z oprogramowaniem MakerBota, czyli MakerWare. Różnicą w stosunku do oryginału jest aluminiowy stół roboczy własnej produkcji oraz wkrótce wprowadzona do sprzedaży jako opcja dodatkowa – zamknięta komora robocza. Koszt urządzenia w obecnej formie wynosi 5149,00 PLN brutto.

Źródło: www.sygnis.pl

Źródło: www.sygnis.pl

Źródło: www.sygnis.pl

Źródło: www.sygnis.pl

Sygnis ma swój własny showroom, zlokalizowany w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury 93/3049. Showroom jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 09:30 – 17:30.

Źródło: www.sygnis.pl

Źródło: www.sygnis.pl

DODAJ KOMENTARZ:

3 komentarze

  1. Paweł Ślusarczyk

    Z informacji przekazanych mi przez dystrybutora wyraźnie zaznaczano, iż chodzi o MB Replicatora 1. Urządzenia osobiście nie widziałem, niemniej jednak nie podejrzewałbym nikogo o świadome wprowadzanie w błąd.