Do oferty sklepu filaments4U trafiło właśnie kilka ciekawych nowości, pośród których znajdziemy między innymi  dwie nowe drukarki 3D Liquid Crystal Precision 1.5 oraz Liquid Crystal HR2, jak również nowe żywice stomatologiczne, jubilerskie oraz modelarskie. Razem z nimi zadebiutowało również nowe oprogramowanie Photocentric Studio.

Istotą działania drukarek 3D z serii Liquid Crystal jest opatentowana technologia DPP (Daylight Polymer Printing). Poprzez połączenie wysokorozdzielczego ekranu LCD i specjalnie opracowanych żywic polimerowych stworzono urządzenie o atrakcyjnym wyglądzie, pozwalające na tworzenie precyzyjnych modeli za ułamek kosztów, jakie trzeba by wydać w przypadku innych, tego typu drukarek 3D.

Liquid Crystal Precision 1.5

Liquid Crystal Precision 1.5 to nowa wersja modelu Precision. Od swojej poprzedniczki wyróżnia ją wbudowany, siedmiocalowy ekran LCD (dzięki któremu drukarka 3D może działać bez konieczności podpinania komputera) oraz wstępnie skalibrowana platforma robocza, dzięki czemu nie musimy wykonywać tego procesu przed każdym wydrukiem. Jest to drukarka 3D przeznaczona przede wszystkim do drukowania bardzo precyzyjnych modeli 3D, przez co idealnie sprawdzi się zarówno w branży jubilerskiej, jak i każdej innej, w której wysoka dokładność ma kluczowe znaczenie. Oferuje wysokiej jakości wydruki 3D przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji i prostoty w obsłudze.

Liquid Crystal HR2

Liquid Crystal HR2 to następca modelu HR. Urządzenie oferuje te same parametry obszaru roboczego (196 x 147 x 250 mm) oraz tą samą rozdzielczość XY (97 mikrometrów). Zmianie uległ jednak wygląd, który jest teraz spójny z pozostałymi modelami, wprowadzono również kilka ulepszeń. Przede wszystkim przeprojektowano nieco oś Z oraz wprowadzono nową platformę roboczą, która jest wstępnie skalibrowana oraz zapewnia mniejszy opór podczas podnoszenia się z wypełnionej żywicą kuwet. Platformę wyposażono w elastyczną i magnetyczną powierzchnię, którą możemy zdjąć wraz wydrukami i przeprowadzać na niej proces postprocesingu. Liquid Crystal HR2 posiada również nowy typ kuwety.

Nowe żywice Daylight Precision

Daylight Precision Dental Model to żywica przeznaczona dla drukarki 3D Liquid Crystal Precision. Opracowano ją przy współpracy z technologami z branży stomatologicznej do tworzenia szczegółowych modeli stomatologicznych o wysokiej rozdzielczości. Idealna do drukowania modeli ortodontycznych przeznaczonych do nauki oraz bezpośredniej pracy z nimi. Wydruki wykazują minimalny skurcz z tolerancją wymiarową 50 mikrometrów na pełnym łuku oraz wysoką twardość i odporność na rozciąganie, co pozwala na stosowanie ich jako model roboczy lub do formowania próżniowego. Czas naświetlania warstwy o grubości 25 mikrometrów wynosi 3 sekundy.

Daylight Precision Hard to żywica przeznaczona dla drukarki 3D Liquid Crystal Precision. Opracowana do wytwarzania bardzo mocnych i precyzyjnych elementów, które wykazują się wyjątkową wytrzymałością na rozciąganie i wydłużenie porównywalne z wytrzymałością akrylu i poliamidu. Wydrukowane elementy wykazują minimalny skurcz i dużą dokładność. Żywica jest zmywalna wodą, ale można wykorzystywać do tego procesu zarówno IPA, jak i denaturat. Czas naświetlania warstwy o grubości 25 mikrometrów wynosi 3 sekundy.

Daylight Precision Model to żywica przeznaczona dla drukarki 3D Liquid Crystal Precision. Opracowano ją do prototypowania bardzo szczegółowych przedmiotów, takich jak na przykład figurki i biżuteria, dlatego znajduje zastosowanie przede wszystkim w modelarstwie oraz jubilerstwie. Idealnie dobrany kolor pozwala na łatwe malowanie wydruków 3D bez konieczności stosowania podkładu. Wydruki wykonane z tej żywicy charakteryzują się suchym, gładkim i matowym wykończeniem. Czas naświetlania warstwy o grubości 25 mikrometrów wynosi 8 sekund.

Daylight Precision Mould to żywica przeznaczona dla drukarki 3D Liquid Crystal Precision. Opracowano ją do tworzenia elementów biżuterii o wysokiej rozdzielczości. Wykonane z niej wydruki 3D zachowują wysoką dokładność oraz wykazują dużą wytrzymałość na rozciąganie. Żywica przeznaczona dla potrzeb tworzenia form silikonowych w procesie wulkanizacji, dzięki czemu wytrzymuje temperatury do 180°C oraz panujące podczas tego procesu ciśnienie. Wydruki charakteryzują się gładką powierzchnią wykończenia. Można je również obrabiać i szlifować nadając im wysoki połysk. Czas naświetlania warstwy o grubości 25 mikrometrów wynosi 3 sekundy.

Daylight Precision Concept to żywica przeznaczona dla drukarki 3D Liquid Crystal Precision. Opracowano ją do tworzenia elementów biżuterii o wysokiej rozdzielczości. Wykonane z niej wydruki 3D zachowują wysoką dokładność oraz wykazują dużą wytrzymałość na rozciąganie. Żywica przeznaczona między innymi do drukowanie biżuterii prototypowej, w której niezwykle ważne jest uzyskiwanie wysokiej precyzji oraz zachowanie najdrobniejszych nawet szczegółów. Dzięki wysokiej prędkości druku pozwala na szybkie zaprezentowanie oraz przymiarkę zaprojektowanej właśnie biżuterii. Wydruki charakteryzują się gładką powierzchnią wykończenia. Można je również obrabiać i szlifować nadając im wysoki połysk. Czas naświetlania warstwy o grubości 25 mikrometrów wynosi 4 sekundy.

Oprogramowanie Photocentric Studio

Photocentric Studio to kompletne i kompleksowe rozwiązanie przeznaczone zarówno dla hobbystów, jak i profesjonalistów. Dzięki niemu użytkownicy drukarek 3D Liquid Crystal i innych drukarek 3D mają wszystko łatwo dostępne w jednym przyjaznym dla użytkownika pakiecie; możemy jednocześnie przygotowywać, ciąć pliki 3D, oraz bezpośrednio sterować swoją drukarką 3D, korzystając z jednego oprogramowania. Oprogramowanie Photocentric Studio oferuje szereg doskonałych funkcji, w tym szeroką gamę modyfikacji i typów suportów, szybkie przetwarzanie dużych plików, personalizację i przyjazny interfejs użytkownika, automatyczne wykrywanie krytycznych kątów i wiele, wiele więcej. Z jedną bezterminową licencją można obsługiwać 2 komputery. Obie wspomniane na wstępie drukarki 3D posiadają oprogramowanie Photocentric Studio w standardzie.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like