Od premiery ostatniego urządzenia amerykańskiego producenta przemysłowych drukarek 3D, Stratasys minął niecały kwartał. Zaprezentowaną zeszłej jesieni drukarka 3D J850 wyróżniał fakt, że umożliwiała niemal dwukrotnie szybszy proces druku niż poprzednie modele i pozwalała drukować 3D detale z aż siedmiu różnych materiałów podczas jednego procesu. Wczoraj Stratasys powiększył portfolio swoich urządzeń o kolejną drukarkę 3D z serii J8 – J826, będącą tańszą alternatywą dla urządzeń producenta drukujących przestrzennie w pełnym kolorze.

Urządzenie swoją premierę miało podczas trwającego właśnie wydarzenia 3DEXPERIENCE World 2020 w amerykańskim Nashville. J826 to urządzenie, które przy zachowaniu najwyższej jakości druku 3D oferowanej przez producenta wyróżnia niemal dwukrotnie niższa cena. Dzięki temu, zarówno małe firmy jak i organizacje z sektora edukacyjnego będą mogły stać się beneficjentami technologii PolyJet i drukować 3D w pełnym kolorze.

Shamir Shoham, odpowiedzialny za rozwój biznesowy technologii PolyJet w Stratasys podkreśla, że możliwość druku 3D w pełnym kolorze powinna być dostanęp na dla coraz szerszego grona odbiorców, a cena nie powinna dłużej stanowić bariery wejścia. Producent wśród potencjalnych klientów wymienia przedstawicieli branż o umiarkowanie wysokich wymaganiach dotyczących modelowania i projektowania (m.in. firmy zajmujące się produkcją dóbr konsumpcyjnych i przedmiotów codziennego użytku).

Urządzenie pozwala na tworzenie funkcjonalnych, kolorowych prototypów, dzięki którym przedsiębiorstwo ma szansę skrócić cykl projektowy, zyskując czas, który wcześniej poświęcono by na tworzenie kolejnych iteracji projektu konwencjonalnymi metodami. Dodatkowo, jakość wydruków 3D z J826 nie odbiega standardem od tych wykonywanych na droższych urządzeniach z tej serii, zachowując wysoką rozdzielczość procesu i szczegółowość.

J826 korzysta z tych samych materiałów eksploatacyjnych co wcześniejsze modele z tej serii, obejmujących tworzywa pozwalające na uzyskanie zarówno przezroczystych jak i kolorowych struktur, w barwach sygnowanych marką Pantone. Drukarka 3D posiada obszar roboczy o wymiarach 255 x 252 x 200 mm oraz możliwość załadowania jednocześnie siedmiu materiałów, co zapobiega m.in. przestojom produkcji, wynikających z czasu koniecznego do przezbrojenia maszyny. Urządzenie posiada kilka trybów wytwarzania zróżnicowanych pod względem jakości i szybkości, przez co operatorzy mogą decydować, które modele 3D wymagają większej lub mniejszej szczegółowości.

Jak zapowiada producent, J826 będzie można zamawiać od maja 2020 roku.

Źródło: 3dprintingcenter.net

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like