Nowości w ofercie igus

0

Firma igus jest czołowym producentem systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych, z siedzibą w Kolonii w Niemczech. Ma oddziały w 35 krajach i zatrudnia blisko 2400 pracowników na całym świecie. W samym 2013 roku igus wygenerował obroty rzędu 427 milionów €. Od kilku lat, firma z powodzeniem działa w branży druku 3D dostarczając komponenty niezbędne do budowy drukarek 3D.

igus jako specjalista od trybopolimerów, produkuje odpowiednie systemy liniowe do drukarek 3D, ale również odpowiednie filamenty. Nowa linia filamentów marki igus  iglidur to specjalistyczne materiały do druku 3D, których najważniejszymi właściwościami jest niski współczynnik tarcia oraz prawie 50-krotnie większa odporność na ścieranie niż standardowych filamentów ABS czy PLA. Z materiałem iglidur I180-PF, igus wprowadza na rynek filament, który jest łatwiejszy do przetworzenia, co oznacza, że w prosty sposób można wydrukować rzeczywiste komponenty do gotowych aplikacji i od razu zastosować je w danym urządzeniu lub maszynie.

Pierwszym filamentem tego typu był iglidur I170-PF, który został wkrótce poszerzony o drugi filament, zoptymalizowany pod kątem zużycia i ścierania. iglidur I180-PF jest jeszcze łatwiejszy do przetworzenia niż jego poprzednik i ma większą elastyczność. Materiały powstały na bazie wieloletnich analiz prowadzonych w laboratorium testowym igus, w którym wszystkie produkty przechodzą odpowiednie etapy badań, co skutkuje wiarygodnymi wynikami odnośnie ich żywotności, współczynników tarcia i zużycia.

Po premierze pierwszego na świecie filamentu do drukarek 3D, który miał swoją prezentację na targach Hannover, firma igus, specjalista od “polimerów w ruchu”, oferuje swój drugi filament, który został zoptymalizowany pod kątem zużycia i ścierania.

Po premierze filamentu do drukarek 3D, która miała miejsce na targach Hannover, firma igus specjalista od “polimerów w ruchu”, oferuje swój drugi filament, który został zoptymalizowany pod kątem zużycia i ścierania.

Filamenty oraz inne produkty z rodziny “motion plastics” od igus są również odpowiednie do stosowania w osiach drukarek 3D. Ostatnio firma wprowadziła na rynek ekonomiczne i wytrzymałe polimerowe łożyska drylin RJ4JP. Łożysko wykonane jest z odpornego na zużycie materiału iglidur J4 i ma wymiary tak zwanego kompaktowego “standardu japońskiego”, który w międzyczasie zyskał rangę popularnego rozmiaru do prowadnic liniowych w drukarkach 3D.

Nowe, wytrzymałe łożysko polimerowe drylin RJ4MP jest dostępne w tak zwanym “standardzie japońskim”.

Nowe, wytrzymałe łożysko polimerowe drylin RJ4MP jest dostępne w tak zwanym “standardzie japońskim”.

Podobnie jak wszystkie produkty systemów liniowych i napędów drylin, nowe wytrzymałe łożysko polimerowe pracuje całkowicie bezsmarownie, bez potrzeby stosowania lubrykantów i serwisowania. Zmniejsza to koszty ze względu na rzadsze przestoje, dzięki pracy bez potrzeby smarowania i konserwacji.

Kompletne systemy drylin E mają już ugruntowaną pozycję na rynku. Są to układy liniowe z silnikami krokowymi dostarczane w różnych wymiarach do natychmiastowego montażu w maszynie. Dodatkowo do łożysk ślizgowych, napędów śrubowych i polimerowych łożysk liniowych, igus oferuje również kompaktowe e-prowadniki przewodów do zastosowania w drukarkach 3D.

Trybo-eksper firma igus oferuje kilka komponentów do drukarek 3D – od polimerowych łożysk ślizgowych i systemów zasilania do filamentów odpornych na ścieranie i zużycie.

igus oferuje kilka komponentów do drukarek 3D – od polimerowych łożysk ślizgowych i systemów zasilania do filamentów odpornych na ścieranie i zużycie.

Seria E2 micro dostępna jest w ponad 180 różnych wariantach. Zaprojektowane do aplikacji poziomych, pionowych, wiszących lub stojących, obrotowych lub montowanych na boku – e-prowadniki E2 micro mogą być z łatwością zamontowane w maszynie za pomocą różnych elementów mocujących. Narzędzie do otwierania jest zawsze dołączone do wysyłki modelu otwieranego e-prowadnika.

Seria E2 micro jest dostępna w ponad 180 różnych wariantach. Narzędzie do otwierania jest zawsze dodawane do wysyłki otwieranego modelu.

Seria E2 micro jest dostępna w ponad 180 różnych wariantach. Narzędzie do otwierania jest zawsze dodawane do wysyłki otwieranego modelu.

Źródło: igus GmbH

Udostępnij.

O autorze

Informacje Prasowe

Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.