Nowy płynny materiał do druku elektroniki

0

Japońscy naukowcy z Tokijskiego Instytutu Technologii opracowali specjalistyczny roztwór do druku 3D, za pomocą którego będzie możliwy druk elektroniki na mikroskopijną skalę. Ich celem było stworzenie materiału, który umożliwiłby tworzenie mikroskopijnych  elektrod. Aby zapewnić przewodzenie napięcia, potrzebny jest proces karbonizowania i materiał japończyków jako jedyny z obecnie dostepnych na rynku, jest w stanie przetrwać ten proces bez utraty swoich właściwości lub kształtu.

Źródło: www.kurzweilai.net

Źródło: www.kurzweilai.net

Japończycy mają bardzo bogate doświadczenia w zakresie miniaturyzacji – również w zakresie technologii druku 3D. W marcu pisaliśmy o Unirapid III – drukarce 3D przystosowanej do druku bardzo małych obiektów, tym razem tokijscy naukowcy poszli jeszcze dalej. Nowy materiał jest odporny na karbonizację i występuje jako płynny roztwór. Oznacza to, że mogą używać go konwencjonalne drukarki 3D (być może również Form 1?). Naukowcy przetestowali materiał przy użyciu ultrafioletu oraz lasera – obydwa testy się powiodły.

To odkrycie może otworzyć drogę dla wielu nowych aplikacji przeznaczonych do druku 3D. Perspektywy są bardzo szerokie, nowy materiał może zostać wykorzystany zarówno w przemyśle i elektronice jak i w medycynie i chirurgii.

Źródło: www.kurzweilai.net

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply