Nowy Porządek Świata, czyli moja lista życzeń do nowego obozu władzy

8

Szanowni Państwo, na wstępie chciałbym serdecznie pogratulować olbrzymiego sukcesu, jakim jest podwójne zwycięstwo – najpierw Państwa kandydata w wyborach prezydenckich, a teraz Państwa Partii, która ma realną szansę (przynajmniej na chwilę pisania tego tekstu) na objęcie samodzielnych rządów w Polsce. Jeśli wszystko pójdzie po Państwa myśli, już wkrótce otrzymacie absolutną pełnię władzy – to niewyobrażalny sukces jak na kogoś, komu od 8 lat wszyscy wkoło powtarzali, iż sukcesywnie idzie na dno.

Aby osiągnąć to co dziś osiągnęliście, musieliście obiecać ludziom wiele różnych rzeczy. Teraz Wasza w tym głowa czy i jak te obietnice zrealizujecie? Mnie osobiście nie obiecywaliście niczego – niemniej jednak biorąc pod uwagę Wasz sukces, pozwolę sobie zacząć mieć względem Was pewne oczekiwania. Moją osobistą listę życzeń.

Nie spodziewam się bynajmniej, iż zaczniecie ją wdrażać od pierwszego dnia objęcia władzy. Macie dość skomplikowaną historię z Waszymi głównymi konkurentami politycznymi – i mimo kilkukrotnych już zapowiedzi Prezesa Państwa Partii, jak to mówią: „musicie zrobić to co musicie zrobić…„. Jednakże jak się skończycie rozliczać i dojdziecie do wniosku, że nadszedł już czas na faktyczną pracę, oto lista tematów, nad którymi chciałbym aby ktoś od Państwa się ewentualnie pochylił…

Naprawdę fajnie byłoby gdyby w ciągu najbliższych czterech lat, ktoś z Państwa nowo utworzonego rządu sprawił, że:

  • firmy zajmujące się rozwojem tzw. nowych technologii mogłyby liczyć na realne wsparcie ze strony rządu w zakresie prowadzenia ich projektów oraz promocji ich rozwiązań w kraju i zagranicą
  • szkoły i uczelnie wyższe otrzymałyby środki umożliwiające zakup rozwiązań oferowanych przez najlepsze polskie firmy rozwijające nowe technologie
  • ktoś zająłby się na serio opracowaniem jakiegoś kompleksowego programu rozwoju sektora nowych technologii w Polsce, tak jak czynią to kraje Europy Zachodniej, Azji lub Ameryki Północnej
  • tego typu inwestycje nie miałyby charakteru incydentalnego, lecz stałyby się częścią większego programu
  • przedstawiciele rządu przestaliby się wyłącznie chwalić wszem i wobec jak wielkie osiągnięcia mają na koncie polskie firmy z branży nowych technologii, tylko dla odmiany zaczęłyby je również wspierać.

Fakt iż polskie firmy z branży nowych technologii odnoszą sukcesy w kraju i na świecie, zawdzięczają przede wszystkim sobie. Nie dziwcie się zatem, że jak przekraczają określony próg rentowności przenoszą się zagranicę – lub dążą do tego za wszelką cenę. Od wielu lat mówicie Państwo o patriotyzmie, dumie narodowej i obowiązku wspierania Ojczyzny. Podpisuję się pod tymi apelami obydwiema rękami. Jednakże wydaje mi się, że uczciwie i sprawiedliwie byłoby, gdyby działało to w obydwie strony – Ojczyzna nam, my Ojczyźnie.

Szanowni Państwo, obiecaliście wszystkim wielkie zmiany, więc nie pozostaje mi nic innego jak na nie z niecierpliwością czekać. Na spełnienie obietnic macie co najmniej cztery lata.

Fot. PP/Supernak

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.