Nowy utwór AUTOPSY „Arch Cadaver” dostępny do odsłuchania

0

Chris Reifert i AUTOPSY powracają z kolejnym albumem – następcą genialnego „Macabre Eternal” będzie „The Headless Ritual„. Premiera planowana jest na 2 lipca tego roku, wydawcą tak jak poprzednio będzie Peaceville Records. Twórcą okładki jest Joe Petagno, znany z niezliczonych prac dla Motörhead, Marduk czy Vital Remains.

Źródło: www.blabbermouth.net

AUTOPSY: Chris Reifert, Danny Coralles, Joe Trevisano, Eric Cutler
Źródło: www.blabbermouth.net

Chris Reifert to jeden z pionierów death metalu. Zanim założył AUTOPSY, grał na perkusji w DEATH, z którym nagrał w 1987 roku debiutancką płytę „Scream Bloody Gore„. Gdy Chuck Schouldiner postanowił wrócić na Florydę, Reifert pozostał w San Francisco, gdzie wspólnie z Ericem Cutlerem założył swój główny zespół. Na przełomie lat 80-tych i 90-tych AUTOPSY nagrało 2 klasyczne albumy: „Severed Survival” i „Mental Funeral„, które zdefiniowały gatunek death metalu i miały niezaprzeczalny wpływ na rzesze zespołów. Po nagraniu dwóch kolejnych płyt, zespół zawiesił działalność na blisko 15 lat. W 2010 roku AUTOPSY reaktywowało się, nagrywając niesamowitą EP`kę „The Tomb Within„, stanowiąca przedsmak wspomnianego na wstępie „Macabre Eternal„. „The Headless Ritual” będzie szóstą płytą grupy.

Źródło: www.blabbermouth.net

„The Headless Ritual”
Źródło: www.blabbermouth.net

Na stronie NPR.org pojawił się tymczasem pierwszy utwór z nowej płyty. „Arch Cadaver” klimatem przypomina mocno dwa pierwsze albumy grupy. Rozpoczyna go wolne, klimatyczne intro, by przejść w typowe dla AUTOPSY średnie tempo i death`n`roll`owy vibe. Całość jest okraszona chaotycznymi, choć melodyjnymi solówkami Corallesa i Cutlera. Klasyczne AUTOPSY.

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.