O nas

CD3D Sp. z o. o. to jedna z najbardziej znanych firm działających na rynku druku 3D w Polsce. Funkcjonuje od stycznia 2013 r., tj. od chwili premiery portalu Centrum Druku 3D – największego medium poświęconym technologiom przyrostowym w kraju. Na przestrzeni lat CD3D umożliwiło zaistnienie na rynku znakomitej większości firm działających w branży druku 3D w Polsce, jak również pomogło zaimplementować technologie przyrostowe niezliczonym firmom produkcyjnym i usługowym.

Działalność spółki jest oparta o dwa filary – dostarczanie wiedzy i informacji z zakresu druku 3D oraz działalność naukowo-badawcza i badawczo-rozwojowa w obszarze nauk medycznych i farmaceutycznych.
Centrum Druku 3D miało kluczowy wpływ na rozwój rynku druku 3D w Polsce i popularyzację technologii przyrostowych wśród użytkowników instytucjonalnych jak i indywidualnych. Na łamach portalu pojawiały się pierwsze prezentacje i opisy rodzimych drukarek 3D oraz sylwetki firm je tworzących. Z licznych artykułów czytelnicy mogli dowiedzieć się nie tylko czym jest druk 3D, lub jak działają drukarki 3D, lecz również w jaki sposób tworzyć i rozwijać biznes oparty o technologie addytywne.

Od połowy 2014 roku, CD3D prowadzi specjalistyczne szkolenia z zakresu technologii druku 3D. Uczestnicy szkoleń zdobywają wiedzę co do sposobów działania i funkcjonowania urządzeń wykorzystujących technologie przyrostowe. Podczas szkoleń kładziony jest również duży nacisk na biznesowy i handlowy obszar wykorzystania druku 3D tak, aby po ich zakończeniu uczestnicy byli gotowi do wdrażania technologii w swojej codziennej pracy. Do tej pory przeszkoliliśmy setki osób wywodzących się ze wszystkich możliwych sektorów: uczniów szkół (podstawowych / techników / liceów), studentów uczelni wyższych, osób rozpoczynających własną działalność gospodarczą, inżynierów, managerów firm handlowych i produkcyjnych. W szkoleniach skupiamy się na praktycznie wszystkich istniejących technikach wytwórczych: druku 3D z termoplastów, żywic światłoutwardzalnych, sproszkowanych tworzyw sztucznych, czy sproszkowanych stopów metali.

Od grudnia 2014 roku CD3D organizuje jedyny w Polsce i pierwszy na świecie plebiscyt, w którym nagradza najlepsze firmy, produkty, wydarzenia oraz osobistości mijającego roku w branży druku 3D. Nagrody są przyznawane w 16 kategoriach, dotyczących zarówno sfery desktopowej jak i przemysłowej. Nominacji dokonuje zespół CD3D, biorąc pod uwagę sugestie internautów, którzy nadsyłają swoje propozycje. Następnie odbywa się głosowanie, w którym uczestniczy setka ekspertów wywodzących się z branży druku 3D. Eksperci przyznają punkty za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Zwycięzcy są ogłaszani podczas uroczystej Gali. Nagrodą główną jest statuetka przedstawiająca Cedryka – robota występującego w logo CD3D. Za drugie i trzecie miejsce przyznawane są okolicznościowe dyplomy.

W 2016 roku CD3D uruchomiło na łamach Centrum Druku 3D dział poświęcony wykorzystywaniu technologii przyrostowych w szeroko pojętej medycynie, równocześnie poszerzając swoje kompetencje w tym obszarze. Firma współpracuje z Pracownią Indywidualnych Implantów Medycznych mieszczącą się w Laboratorium Biofizyki Molekularnej i Nanostrukturalnej w łódzkim Bionanoparku, w którym od jesieni 2014 r. ma swoją siedzibę. Na fali tej współpracy, jesienią 2018 roku podjęta została decyzja o stworzeniu Klastra Biodruku 3D we współpracy z Laboratorium Biofizyki Molekularnej i Nanostrukturalnej, wykorzystującego kilkadziesiąt urządzeń do biodruku 3D.

Nasze marki

Centrum Druku 3D

Centrum Druku 3D jest największym portalem poświęconym technologiom przyrostowym w Polsce i jedynym z trzech najdłużej działających serwisów tego typu założonych w Europie. Od chwili swojego debiutu w styczniu 2013 roku, dostarcza najświeższych informacji na temat technologii addytywnych z kraju i ze świata, prezentuje testy i recenzje drukarek 3D i materiałów eksploatacyjnych oraz publikuje opinie i analizy na temat funkcjonowania rynku druku 3D. Od 2016 roku portal podejmuje temat wykorzystywania metod przyrostowych w medycynie, będąc aktualnie największym medium opisującym tego typu zagadnienia w Polsce.

CD3D Medical

CD3D Medical oferuje usługi w zakresie nauk inżynierii biomedycznej i badań podstawowych z obszaru biologii oraz technologii przyrostowych. Sercem projektu jest liczący ponad 20 urządzeń klaster biodrukarek 3D – SKAFFOSYS, za pomocą których realizowane mogą być badania i eksperymenty naukowe wykorzystujące technikę biodruku 3D – tworzenia trójwymiarowych obiektów z hydrożeli na których można hodować komórki. CD3D Medical realizuje także wydruki 3D wykorzystujące inne technologie przyrostowe (FDM / SLA / DMP / MJF) do produkcji modeli protetycznych.

ZOBACZ: Historia CD3D