OBITUARY zbiera pieniądze na nowy album na… Kickstarterze

0

Legenda death metalu z Tampy na Florydzie i jeden z pionierów gatunku – OBITUARY, wystartowali z kampanią na Kickstarterze w celu zebrania środków na nagranie nowej, dziewiątej płyty studyjnej. Autorzy jednego z największych best-sellerów death metalu – „The End Complete” z 1992 roku, pragnąc zachować niezależność od wytwórni płytowych ubiegają się na Kickstarterze o 10 000 $. I mimo, że do projektu pozostało jeszcze aż 44 dni, osiągnięcie tej kwoty powinno stać się faktem na dniach.

Źródło: www.kickstarter.com

Źródło: www.kickstarter.com

Pierwsze trzy albumy zespołu stanowią absolutną klasykę gatunku. Mimo pewnych zawirowań w składzie na przestrzeni lat, trzon grupy w postaci braci Johna i Donalda Tardy oraz Trevora Peresa zapewniają wysoką i niezmienną jakość ciężkiego grania. Warto też dodać, iż poza wymienioną trójką w zespole występowało wiele znakomitych postaci, począwszy od niesławnego Alena Westa, poprzez Jamesa Murphy`ego, Ralpha Santollę i Steve`a DiGiorgio, po obecnie grającego Terry`ego Butlera.

Źródło: www.kickstarter.com

Źródło: www.kickstarter.com

Kampania zespołu na Kickstarterze to prawdziwy znak czasów. W momencie gdy sprzedaż płyt leci na łeb na szyję z powodu pobierania muzyki przez internet oraz rosnącej popularności serwisów pokroju Spotify, jedynym prawdziwym źródłem utrzymania większości artystów na świecie („artystów” nie „wykonawców„) są koncerty oraz sprzedawane po nich płyty, koszulki i gadżety. Tradycyjna sprzedaż płyt w najlepszym przypadku pokrywa koszty ich produkcji, pozostawiając częśto zespołom wynagrodzenia na śmiesznym poziomie. Zatem tego typu akcja ma szansę wyznaczyć zupełnie nowy trend. Jeżeli się powiedzie – a w przypadku takich legend jak OBTUARY jest to raczej oczywiste, możliwe że będzie czekał nas zalew tego typu akcji na Kickstarterze lub Indiegogo, w wykonaniu szeregu mniej lub bardziej uznanych zespołów.

Póki co zachęcam do wsparcia zespołu, a tych którzy z niewyjaśnionych względów nie słyszeli nigdy OBITUARY, zaprasza do obejrzenia fragmentu koncertu…

Źródło: www.kickstarter.com via www.blabbermouth.net

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply