ODO Motion – czujnik do autopoziomowania stołu w drukarkach 3D, w ofercie get3D

14

ODO Motion lubelskiej firmy Infinum3D to innowacyjny, jak na sferę niskobudżetowych drukarek 3D gadżet, który może istotnie zmienić jakość pracy użytkownika. Urządzenie służy do autopoziomowania wysokości głowicy drukującej względem stołu roboczego i eliminuje uporczywą konieczność kalibracji drukarki 3D przed rozpoczęciem drukowania. Dzięki ODO Motion, drukarka 3D przed każdym wydrukiem automatycznie sprawdzi odległość od stołu i stosownie do wykrytego położenia, w trakcie drukowania, będzie tak sterowała osią Z, aby odległość dyszy od stołu była jednakowa w każdym punkcie.

ODO Motion to zestaw czujników nacisku, przystosowanych do pracy z niskobudżetową drukarką 3D drukującą w technologii FDM. Współpracuje z większością popularnych elektronik i firmware’ów dostępnych na rynku. Posiada własny procesor, a dzięki zaimplementowanym algorytmom DSP analizuje zebrane sygnały, co podnosi jego czułość.

Montaż ODO Motion jest bardzo prosty – czujniki (lub czujnik, jeśli stół roboczy jest stosunkowo mały) są montowane pod stołem roboczym i podłączane do elektroniki. Montaż w przypadku np. Ultimakera 2+ wygląda w następujący sposób: pod szybą i grzałką zostają umieszczone kolejno – przekładka korkowa, aluminiowa blacha o grubości 1,5 mm, a następnie rozkładane są czujniki (1 lub 3). Na samym dole znajduje się właściwa blacha nośna stołu. Jeśli chodzi o konfigurację firmware’u, to w przypadku trzech najpopularniejszych na rynku rozwiązań – Merlina, Repetier Hosta i Smoothieware, wystarczy tylko włączyć opcję automatycznego poziomowania.

ODO Motion

Po instalacji ODO Motion, można od razu rozpocząć pracę. Drukarka 3D po rozgrzaniu głowicy drukującej i stołu zmierzy odległość głowicy od stołu w punktach kontrolnych, po czym rozpocznie drukowanie. W jego trakcie drukarka 3D automatycznie będzie dopasowywać wysokość głowicy do krawędzi stołu. Teoretycznie możliwym jest drukowanie nawet na stole pochylonym o kilka – kilkanaście stopni względem poszczególnych krawędzi.

ODO Motion 02

Czujniki są dostępne w ofercie get3D. Posiadają estetyczne, tekturowe opakowanie z pianką, zawierające czujnik oraz naklejkę na drukarkę 3D. Koszt czujnika to 250,00 PLN.

Udostępnij.

O autorze

Informacje Prasowe

Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.