Oferta Blackfrog poszerzona o dwie nowe głowice od Opt Lasers

0

Po powrocie z warszawskich Dni Druku 3D firma Blackfrog wprowadza do swojego asortymentu dwie nowe propozycje. Od października w jej ofercie znajdziemy dwie głowice laserowe firmy Opt Lasers – europejskiego producenta elektroniki oraz rozwiązań wykorzystujących laser. Obie przystosowane są do technologii druku 3D.

Głowica PLH3D 2.8W – waży zaledwie 70g i jest gabarytowo najmniejsza z proponowanych przez Opt Lasers. Dzięki temu nie wprowadza obciążeń powodujących komplikacje w funkcjonowaniu mechanizmów stosowanych we współczesnych drukarkach 3D. Zrealizowane testy przed wprowadzeniem elementu na rynek pozwoliły w pełni zoptymalizować kształt radiatora oraz zapewnić wydajne chłodzenie. Mała plamka lasera umożliwia naświetlanie płytek z laminatu pokrytych światłoczułą warstwą, co sprzyja bardzo szybkiemu prototypowaniu PCB.

PLH3D 6W to już konstrukcja odrobinę cięższa. 162 gramy bryły zawierają najmocniejszą na rynku, niebieską diodę laserową oraz wysokoobrotowy, wydajny wentylator. To, oraz wzrost temperatury przy permanentnej pracy o maksymalnie 3 stopnie względem otoczenia, wysuwa ją na szczyt technologiczny głowic laserowych wykorzystujących diody o długości fali 450nm. Dym będący przeszkodą optyczną dla wiązki zdmuchiwany jest silnym strumieniem powietrza, który zapobiega także naparowaniu nieczystości przez soczewki.

Obie głowice dostępne są w sklepie blackfrog.pl.

Udostępnij.

O autorze

Informacje Prasowe

Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.