Ogłoszenie: firma ATIC poszukuje wykonawcy na stworzenie kreatora plików przestrzennych STL z obrazów w 2D

5

Firma ATIC z miejscowości Święta Katarzyna pod Wrocławiem, zajmująca się grawerowaniem laserowym, produkcją przestrzennych nośników reklamowych oraz tablic informacyjnych, poszukuje wykonawcy na stworzenie kreatora plików przestrzennych STL z obrazów w 2D. Oprogramowanie ma za zadanie automatycznie generować model 3D na podstawie 3 rysunków technicznych 2D i eksportować go do rozszerzenia STL. Otrzymany w ten sposób plik ma być gotowy do druku 3D.

Wg informacji od zleceniodawcy – p. Krzysztofa Smolińskiego, modele źródłowe nie będą skomplikowanymi obiektami, niemniej jednak firmie zależy na tym, aby jak najbardziej zautomatyzować cały proces generowania plików przestrzennych STL i przygotowywania całego procesu druku 3D. Firmie ATIC zależy również na nawiązaniu współpracy z profesjonalnymi podmiotami, które mają już na koncie realizację złożonych projektów informatycznych – zdecydowanie nie jest to projekt „budżetowy” skierowany do grona pasjonatów freelancerów.

Oferty współpracy należy kierować na adres: [email protected]. Przedstawiciele firmy skontaktują się z wybranymi zleceniobiorcami.

Udostępnij.

O autorze

Redakcja CD3D

Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

 • John Kovalsky

  Aż dziw, że nikt na to nie wpadł wcześniej.

  • j.trzyna

   No ja nie wiem czy nikt na to nie wpadł wcześniej.

  • Martin Olchanowski

   Oprogramowanie Zortrax importuje 2D .dxf i tworzy z tego 3D od dawna.

   https://www.youtube.com/watch?v=IEHCLIV_Oy8

   • Marcinie, bardzo fajna ciekawostka, ale rozumiem że wstawiłeś ją tu wyłącznie jako off-topic?

    To co zaprezentowałeś, to POJEDYNCZY obrazek 2D, który otrzymuje głębię – trzeci wymiar, poprzez zduplikowanie jednej i tej samej warstwy w osi Z. Firma Atic poszukuje rozwiązania, za pomocą którego z trzech RÓŻNYCH obrazków 2D tworzących w połączeniu bryłę 3D, da się w automatyczny sposób wygenerować model 3D i wyeksportować go do formatu STL. Czyli oprogramowanie Zortraxa musiałoby umożliwiać import 3 plików .dfx i stworzyć z tego model 3D. Czy twoim zdaniem jest to aktualnie możliwe?

    • Martin Olchanowski

     Poprzednia odpowiedz nie do samej treści artykułu a jedynie do zdziwienia @John Kovalsky.
     Dałoby się i z 3 plików ale tego to nikt poza ATIC nie potrzebuje, standardowo dla typowego użytkownika wystarczy jeden plik .dxf jak przy cięciu laserem/grawerowaniu.