Z okazji Święta Niepodległości – pierwsze zdjęcia największego Orła Białego z drukarki 3D

1

Trzy tygodnie temu informowałem, iż wspólnie z Monkeyfab i organizatorami 3D Show Printer & Scanner rozpoczęliśmy unikalny projekt wydrukowania największego Orła Białego na drukarkach 3D. Projekt okazał się niezwykle ambitny i ekipa braci Twardo nie zdążyła wykonać go w całości na dzisiejsze Święto Niepodległości, niemniej jednak prace są bardzo zaawansowane i będziemy mieli zaszczyt zaprezentować go po raz pierwszy publicznie podczas nadchodzącego eventu. Tymczasem już dziś specjalnie dla naszych czytelników prezentujemy kilka zdjęć z produkcji. Niestety z uwagi na charakter drukowanego obiektu, nie możemy pokazać nic więcej.

Orzeł Biały będzie miał 1,5 metra wysokości i będzie w całości wykonany na niskobudżetowych drukarkach 3D Monkeyfab PRIME. Będzie składał się z kilkudziesięciu sklejonych ze sobą elementów, w białym kolorze ze złotymi akcentami (m.in. koroną).

Monkeyfab ma dość spore doświadczenie w realizacji tego typu „patriotycznych” projektów. W sierpniu ekipa braci Twardo zasłynęła skanowaniem 3D i drukiem 3D pomnika Małego Powstańca, o czym pisały największe serwisy na świecie, z TechCrunchem na czele. Gdy zaproponowałem Pawłowi Twardo współpracę przy tym projekcie – zgodził się bez wahania.  Jeśli chodzi o same targi 3D Show Printer & Scanner, odbędą się one w dniach 21-22 listopada w Warszawie w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. W wydarzeniu weźmie udział blisko 50 firm z branży, prezentujących swoje urządzenia i wydruki. W trakcie ich trwania odbędą się również konkursy, warsztaty i szkolenia jak również prezentacja Nowej Warszawy. Udział w tym wszystkim jest całkowicie darmowy.

Do targów zostało zaledwie półtora tygodnia – REZERWUJCIE JUŻ CZAS!!!

DODAJ KOMENTARZ:

1 komentarz