ONO trafia do rąk pierwszych pięciu backersów z Kickstartera

6

Wszystko wskazuje na to, że kickstarterowa saga ONO zbliża się powoli do szczęśliwego końca. Producent pierwszej fotopolimerowej drukarki 3D opartej o smartfona zapowiedział rozpoczęcie wysyłek swoich urządzeń 23 marca br. Chociaż póki co nie trafiły one fizycznie do rąk właścicieli, szczęśliwa piątka backersów z Kickstartera miała okazję otrzymać w tym tygodniu swoje ONO bezpośrednio od przedstawicieli firmy, podczas odbywającego się w Nowym Jorku Luxury Technology Show.

To dobry prognostyk na przyszłość, ponieważ cierpliwość darczyńców z Kickstartera wydaje się być już na skraju wytrzymałości. Urządzenie miało być gotowe na jesień 2016 roku, potem termin rozpoczęcia wysyłek przesuwano na koniec grudnia zeszłego roku, a potem drugą połowę stycznia 2017… Do tej pory pod kampanią oddano ponad 5600 komentarzy, a większość z ostatnio dodanych jest bardzo krytycznych. Nie brakuje już nawet oskarżeń o oszustwo!

Decyzja o wręczeniu 5 sztuk ONO miała uspokoić nieco nastroje wśród backersów, niestety nie do końca się to udało.

Oliwy do ognia dolała informacja przekazana przez jednego z przedstawicieli w/w piątki, który co prawda otrzymał urządzenie, ale wciąż czeka na udostępnienie mu… oprogramowania! Podobno ma być dostępne jak tylko Apple i Google opublikuje je w swoich sklepach?

Brzmi to dość podejrzanie, ponieważ sugeruje, że aplikacja nie jest skończona? Do niedawna Google nie pozwalało na publikację w swoim sklepie aplikacji, co do których miało wątpliwości czy są skończone, jednakże wraz z uruchomieniem opcji „wczesny dostęp„, można pobierać aplikacje, które są wciąż rozwijane (są one dostępne do pobrania w innym dziale i są opisane w stosowny sposób). Skoro aplikacji ONO nie można pobrać wcale – nawet w wersji testowej, może oznaczać to potencjalne kłopoty producenta z wypuszczeniem jej poprawnej wersji?

Oczywiście może to równie dobrze nic nie znaczyć i aplikacja pojawi się w sklepach np. w ciągu najbliższych 48 godzin. Tak czy inaczej pomysł zapraszania pięciu osób, uroczystego wręczania im pierwszych pięciu urządzeń, ale uniemożliwieniu im pracy z nim wydaje się być trochę nieprzemyślany…

My wciąż czekamy na swój egzemplarz ONO, a póki co po raz kolejny zachwycamy się time-lapsem z jego pracy…

Źródło: www.3ders.org

DODAJ KOMENTARZ:

6 komentarzy

 1. Avatar

  IMHO dopracowują soft. Tutaj nie będzie taryfy ulgowej i poprawianie po kilku tygodniach/miesiącach nic nie da jak pierwsi klienci stwierdzą i zaczną nagłaśniać że wydruki są lipne.

 2. Paweł Ślusarczyk

  Niedawno analizowaliśmy tą kwestię… Jeżeli soft działa z poziomu smartfona może się mocno przycinać przy słabszych modelach telefonów i większych wydrukach. Jeżeli działa w chmurze to… przy 15 tysiącach użytkowników, tylko Google i Amazon dysponują stosowną infrastrukturą, zdolną dźwignąć cięcie modeli on-line. Na to nie wystarczy pieniędzy z Kickstartera…

  BTW: kolejna obsuwa i kolejne „proofy” z chińskiej fabryki, z montażu ONO. Ciekawe ile ich narobili zawczasu? 🙂

 3. Paweł Ślusarczyk

  Hmm… Czyli zdjęcia zostały usunięte 🙁 Z poziomu komentarza na KS też nie działa, czyli to nie wina DISQUS…

  Kate Thomson 2 days ago

  @David Commisso Yes it came with one bottle of resin. I asked about the app in person. They told me it is ready but it is being held up by Apple. However they said they could send me the app and I could manually install it if I email them and ask for it. I emailed asking for the app twice with no response.

  @Michelle- I added two pic of the cable to the imgur post.The cable is coated in nylon. http://imgur.com/gallery/3rA2Z

Leave A Reply