OR Laser otrzymał aż 43 zamówienia na swoją debiutancką drukarkę 3D do metalu, podczas targów formnext

0

Tak jak o tym już wielokrotnie wspominaliśmy, listopadowe targi formnext we Frankfurcie nad Menem zostały zdominowane przez firmy specjalizujące się w produkcji drukarek 3D do metalu, bądź świadczące usługi w tej technologii. Do tej pory sporo miejsca poświęciliśmy najbardziej znanym firmom z branży druku 3D – jak EOS, SLM Solutions, Concept Laser, czy 3D Systems, tym razem chcielibyśmy przedstawić firmę, która może okazać się największym wygranym targów. OR Laser – firma specjalizująca się w rozwiązaniach przemysłowych opartych o technologie laserowe, zaprezentowała na formnext pierwszą drukarkę 3D do metalu – ORLAS CREATOR i zebrała na nią od razu 43 zamówienia!

OR Laser to niemiecka firma powstała w 1997 roku w Dieburgu, niedaleko Frankfurtu nad Menem. Posiada w swojej ofercie ponad 30 typów maszyn, m.in. do spawania laserowego, grawerowania, wycinania czy napawania. ORLAS CREATOR jest pierwszą drukarką 3D firmy i drukuje w technologii spiekania sproszkowanego metalu wiązką lasera.

Maszyna została zaprojektowana z myślą o mniejszych firmach i przedsiębiorstwach, charakteryzując się z jednej strony relatywnie niewielkim obszarem roboczym, ale z drugiej bardzo kompaktową obudową oraz atrakcyjną ceną, oscylującą w granicach 50% tego, co oferują inni producenci tego typu maszyn. I z pewnością to cena – w połączeniu z renomą jaką firma cieszy się na rynku od kilkunastu lat sprawiły, że podczas czterech dni targów, OR Laser otrzymał 43 zamówienia na swoją drukarkę 3D i chwali się ponad 250-ma bezpośrednimi leadami, które mają doprowadzić do kolejnych zamówień. Ponadto firma poinformowała, że odbyła ponad 20 rozmów z potencjalnymi resellerami jej produktów na świecie.

orlas-creator-01

Specyfikacja techniczna:

  • technologia: druk 3D ze sproszkowanego metalu
  • obszar roboczy: ∅10 x 10 cm
  • wysokość drukowanej warstwy: 20-100 μ
  • laser: Yb Fibre Laser / 250 W
  • długość fali: 1070 nm
  • prędkość skanowania: 20 m/s – 6 m/s
  • średnica wiązki: min. 40 μ.

Pierwsze drukarki 3D ORLAS CREATOR zostaną rozesłane do klientów pod koniec drugiego kwartału 2017 r. Zamówienia zebrane podczas targów formnext zostaną zrealizowane do końca roku.

orlas-creator-04-2

Źródło: www.tctmagazine.com

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply