Panasonic planuje wdrożyć druk 3D w proces produkcyjny

0

Panasonic, japoński gigant z branży elektroniki użytkowej, planuje wdrożyć technologię druku 3D w procesy produkcyjne tworzonych sprzętów i urządzeń. Zamierza tym samym podążyć śladami kilku amerykańskich koncernów, które mają już tego typu wdrożenia za sobą.

Druk 3D na drukarce 3D

Źródło: www.panasonic.com

Panasonic zamierza połączyć siły z Matsuura Machinery, producentem profesjonalnych maszyn do druku 3D. Urządzenia mają być wykorzystywane w produkcji form do tworzenia prototypów nowych produktów oraz ich części. Firma szacuje, że wdrożenie tej technologii do procesu prototypowania oszczędzi 30% czasu potrzebnego na uruchomienie produkcji nowych linii produktowych. Dodatkowo zmniejszyłaby się łączna powierzchnia magazynowa na wpół skończone elementy i produkty. Druk 3D może być szansą dla Panasonica na poprawę konkurencyjności oferty oraz optymalizacji kosztów.

Źródło: www.3ders.org

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.