Pierwsze szkolenia z CD3D za nami!

10

W miniony weekend odbyły się dwa pierwsze szkolenia z podstaw druku 3D, jakie zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy wspólnie ze studiem Rabbit Form. Projekt, który zawiązał się pomiędzy nami dość spontanicznie i przypadkowo, okazał się być wielkim sukcesem i początkiem zupełnie nowej działalności w ramach naszego portalu. W ciągu dwóch dni odwiedziło nas 20 osób, które wprowadziliśmy w tajniki technologii druku 3D oraz z którymi przeprowadziliśmy warsztaty z zakresu drukowania i projektowania 3D. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć wykonanych podczas szkolenia – a tych wszystkich, którzy zechcieliby również wziąć udział w naszych kursach, zachęcamy do zapisów na kolejne terminy, które mają miejsce 22 i 23 sierpnia, czyli już za dwa tygodnie!

Szkolenie z podstaw druku 3D zostało przeprowadzone przez doświadczonego trenera – Łukasza Brandta, którego dzielnie wspierała Milena Piskorz, współtwórca Rabbit Form oraz ja. We trójkę opowiadaliśmy m.in. o początkach druku 3D, jego istocie i zasadach działania, jego rodzajach i sposobach wykorzystania oraz urządzeniach, przy pomocy których możemy z niego korzystać. Dodatkowo zaprezentowaliśmy kilka najwazniejszych programów do projektowania przestrzennego jak również programy do obsługi drukarek 3D. Z uwagi na charakter szkolenia, skupiliśmy się przede wszystkim na technologii FDM.

W trakcie szkoleń uczestnicy mogli obejrzeć na żywo w akcji 10 urządzeń. W studiu Rabbit Form stanęły:

  • 3 drukarki 3D Zortrax M200
  • 2 drukarki 3D ZMorph
  • drukarka 3D Up! Mini
  • drukarka 3D Prime 3D
  • drukarka 3D Casum drukująca w technologi DLP
  • prototyp drukarki 3D DX1 o obszarze roboczym ponad 30 cm w każdej z osi
  • drukarka 3D klasy RepRap autorstwa Łukasza Brandta przeznaczona do celów szkoleniowych i dydaktycznych.

Uczestnicy mogli zaprojektować samodzielnie model (wykrawacz do ciasta), zaprojektować go w programie do druku 3D, a następnie wydrukować na drukarce 3D.

Co ciekawe, chociaż szkolenia zostały przeprowadzone w Łodzi, żaden z uczestników nie pochodził z tego miasta… Na nasze szkolenia przybyli ludzie praktycznie z każdej części kraju – Trójmiasta, Poznania, Śląska czy Cieszyna. Jest to na swój sposób niesamowite i jesteśmy niezwykle wdzięczni za zaufanie jakim obdarzyły nas te wszystkie osoby, które spędziły kilka godzin w trasie aby dotrzeć na nasze wykłady i warsztaty.

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w naszych szkoleniach zapraszamy do zapisów: [email protected]. Najbliższy termin szkoleń to 22 i 23 sierpnia (piątek lub sobota). Szkolenia rozpoczynają się o godzinie 10:00 i trwają 8h. Koszt to 150,00 PLN brutto / os.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada ponad 12-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Od stycznia 2013 roku związany z drukiem 3D.