Pracownicy Forda wykorzystują egzoszkielety na liniach produkcyjnych przy montażu aut

0

Chociaż może wydawać się to wciąż historią rodem z filmu lub powieści Science-Fiction, właśnie staje się to rzeczywistością. Pracownicy wybranych fabryk Forda otrzymują specjalnie zaprojektowane ezgoszkielety, które pomagają im w pracy na liniach produkcyjnych przy montażu aut. Egzoszkielet wspomaga pracownika w ruchach rąk, ramion i pleców, zapewniając wsparcie w podnoszeniu przedmiotów na poziomie od 2 do 7 kg. Usztywniają i zabezpieczają również stawy pracownika zmniejszając ryzyko odniesienia przez niego urazu lub kontuzji.

Ekgzoszkielet o nazwie EksoVest waży 4,3 kg i może być stosowany przez człowieka o wzroście od 150 do 193 cm. Początkowo miał być wykorzystywany jedynie w dwóch fabrykach Forda w Michigan, w USA, ale z uwagi na entuzjastyczne opinie pracowników, którzy z nich korzystają, producent zdecydował się na rozszerzenie projektu na 15 kolejnych fabryk na świecie.

EksoVest został opracowany przez firmę Ekso Bionics, która rozwija tego typu produkty w ramach linii technologicznej EksoWorks.

Źródło: www.solidsmack.com

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.