Premiera mobilnego skanera 3D – SMARTTECH 3D portable 1.3Mpix na Hannover Messe

0

Na zbliżających się targach HANNOVER MESSE odbędzie się premiera najnowszego skanera 3D SMARTTECH. Hanowerskie targi co roku przyciągają firmy i specjalistów z całego świata, pozwalając wystawcom zademonstrować najnowocześniejsze technologie przemysłowe. SMARTTECH pokaże na targach SMARTTECH 3D portable 1.3Mpix, zaprojektowany z myślą o błyskawicznym pomiarze przy zachowaniu pełnej mobilności.

SMARTTECH 3D portable 1.3Mpix jest dedykowany nie tylko przemysłowi, ale też medycynie, dzięki możliwości dokonania szybkiego pomiaru. Cechuje się niezwykle wysoką dokładnością na poziomie 0,06 mm oraz błyskawicznym czasem skanowania 3D nieprzekraczającym 0,2 sekundy. Urządzenie zachowuje przy tym pełną wygodę i poręczność, gdyż pomiar można wykonać trzymając skaner 3D w dłoniach lub umieszczając go na statywie.

Mobilność zapewnia pojemna bateria, a wygodę użytkowania wmontowany w urządzenie ekran dotykowy, który wraz z jednostką obliczeniową pozwala wykonać nie tylko pojedyncze pomiary, ale udostępnia też możliwość łączenia ich po krzywiźnie. Intuicyjne oprogramowanie przeprowadzi operatora przez cały proces skanowania 3D, dzięki czemu nie jest wymagane posiadanie jakiejkolwiek wiedzy metrologicznej w celu dokonania pomiaru.

Używana przez SMARTTECH 3D portable metoda mierzenia oparta o białe światło strukturalne powoduje, że urządzenie można wykorzystać także do zastosowań medycznych. W trakcie skanowania nie jest wykorzystywany laser, sama procedura zaś jest całkowicie bezdotykowa, co czyni urządzenie w 100% bezpiecznym dla człowieka.

Profesjonalne fabryczne skalibrowanie skanera SMARTTECH 3D portable potwierdza certyfikacja producenta według niemieckiej normy VDI/VDE 2634. Dokładność pomiarowa może również zostać potwierdzona przez certyfikat od niezależnego certyfikowanego laboratorium pomiarowego.

Oprócz SMARTTECH 3D portable firma SMARTTECH pokaże także skaner MICRON3D color 24Mpix zaprojektowany z myślą o precyzyjnym pozyskiwaniu danych. Urządzenie zostanie zaprezentowane wraz z najnowszą wersją oprogramowania SMARTTECH3Dmeasure v2017.

MICRON3D color 24Mpix potrafi zebrać aż 24 miliony punktów pomiarowych. Tak wysoka rozdzielczość umożliwia zebranie dokładnych danych o bardzo złożonych strukturach. Ponadto czuły detektor pozwala na łatwe skanowanie obiektów błyszczących i ciemnych.

Dołączona do obydwu skanerów nowa wersja oprogramowania sterującego SMARTTECH3Dmeasure v2017 umożliwia użytkownikowi pracę z ponad 200 milionami punktów z prędkością 5 klatek na sekundę bez ryzyka awarii systemu. Ponadto możliwość wyboru zautomatyzowanego pomiaru do siatki trójkątów w formacie STL minimalizuje zaangażowanie użytkownika końcowego w post-processing. Moduł kontrolny oprogramowania SMARTTECH3Dmeasure v2017 zapewnia możliwość stworzenia kompletnego modelu 3D, a także przeanalizowania jego przekroju. Do każdego zakupionego skanera dodawana jest za darmo najaktualniejsza wersja oprogramowania SMARTTECH3Dmeasure v2017.

Stoisko SMARTTECH znajdzie się w hali nr. 3 na stoisku C24.

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply