PRIMALLOY BLACK – nowa odsłona elastycznego filamentu od Verbatim

0

Mimo, że od rynkowej premiery Verbatim Primalloy minęły już blisko trzy lata, producent jak dotąd prowadził produkcję swojego tworzywa tylko w jednej wersji kolorystycznej, co wypadało dość słabo na tle innych producentów materiałów elastycznych (m.in. Ninjaflex). Teraz Verbatim wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, poszerza gamę kolorów, wzbogacając rodzinę popularnych materiałów elastycznych o nowy filament – PRIMALLOY BLACK.

Nowy produkt Verbatim przedstawiany jest jako wysokiej jakości filament, pozwalający na tworzenie funkcjonalnych obiektów 3D, łączący w sobie właściwości elastyczne z optymalną trwałością. Odporny na odkształcenia materiał, zapewnia lepszą giętkość i elastyczność w porównaniu do standardowych materiałów TPE (czyli termoplastycznych estrów elastomerowych).

Charakteryzując PRIMALLOY BLACK należy wspomnieć o wytrzymałości materiału zarówno na oddziaływania mechaniczne (tarcie i podwyższone temperatury) jak i agresywne środowisko chemiczne – filament jest obojętny na smary, oleje, zasady, rozpuszczalniki, chemikalia. Co więcej, zachowanie właściwości i stabilnego poziomu twardości w szerokim zakresie temperatur sprawia, że nowy filament od Verbatim z powodzeniem może być wykorzystywany do aplikacji zewnętrznych.

Materiał cechuje m.in. odporność na odkształcenia

Wśród zastosowań producenci wymieniają m.in. tworzenie elementów na potrzeby gospodarstwa domowego ale również w specjalistycznych branżach – m.in. automotive czy przemyśle przy tworzeniu m.in. zamków do drzwi, złączy elektrycznych, uchwytów, uszczelek, podkładek, wtyczek, części do robotów i zabezpieczeń.

Elastyczne elementy mogą być wykorzystywane m.in. jako części złożeń

Jak mówi Shigeyuki Furomoto – CEO Mitsubishi Chemical Media (spółka macierzysta Verbatim) powodem rozpoczęcia produkcji elastycznego filamentu w Primalloy również w kolorze czarnym były liczne prośby użytkowników. Duże zapotrzebowanie na ten produkt może wynikać z faktu, że większość zastosowań, w których potrzebny jest elastyczny materiał, np. uszczelnienia drzwi, okien, czy też zatrzaski i uchwyty są przeważnie w ciemnych, nierzucających się w oczy barwach.

Za stworzeniem nowego, elastycznego materiału Verbatim stoi  Mitsubishi Chemical Media należącą do Mitsubishi Chemical Corporation, jednej z największych na świecie firm chemicznych, która poprzez intensywne inwestycje w badania i rozwój w wielu różnych sektorach kształtuje rynek tworzyw sztucznych. W ofercie japońskiego producenta znajdziemy szeroki wachlarz materiałów – od klasycznych PLA i ABS, aż po materiały podporowe (BVOH) – gwarantujących najwyższy poziom wytwarzanych detali, spełniających surowe normy jakościowe.

Źródło: Materiały prasowe

Udostępnij.

O autorze

Magdalena Przychodniak

Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.