Prodways ogłosił sprzedaż swoich pierwszych 6 drukarek 3D drukujących w technologii SLS

0

W połowie lutego Karol Krawczyński informował, iż krakowska firma VPI Polska (powiązana bezpośrednio z CadXpert – oficjalnym dystrybutorem Stratasys / MakerBot oraz Blueprinter), rozpoczęła współpracę dystrybucyjną z francuską firmą Prodways, twórcą nowatorskiej technologii DLP MOVINGLight. Prodways posiada jednak szersze spektrum technologii addatywnych w swoim portfelu, a jedną z nich jest spiekanie sproszkowanych tworzyw sztucznych światłem lasera, czyli SLS. W tym tygodniu firma oświadczyła, iż sprzedała pierwszych 6 maszyn tego typu. Pierwszymi klientami Prodways zostały firmy z branży chemicznej i energetycznej.

Maszyny Prodways drukujące w technologii SLS powstały w partnerstwie z firmą Farsoon, chociaż w składzie projektantów znaleźli się również eksperci z Norge, LSS i samego Prodways. Ogłoszenie produkcji tego typu urządzeń miało miejsce zaledwie pod koniec zeszłego roku, a już teraz udało się sprzedać 6 systemów tego typu. Chociaż pozornie ta liczba może wydawać się niewielka, należy pamiętać iż mamy do czynienia z profesjonalnymi systemami produkcyjnymi, których cena sięga setek tysięcy Euro za wdrożenie.

VPI Polska autoryzowany przedstawiciel Prodways w Polsce, zajmuje się również dystrybucją oprogramowania do wirtualnego prototypowania produktu ESI, które m.in. uwzględnia fizykę materiałów. Firma jest zlokalizowana w Krakowie.

Źródło: www.tctmagazine.com

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.