QUIZ – a co ty wiesz o profesjonalnym druku 3D?

4

Wbrew temu co każdej początkującej osobie wchodzącej w świat druku 3D może się wydawać, druk 3D to nie tylko niskobudżetowe drukarki 3D i RepRapy drukujące w technologii FDM, ale bez porównania większy obszar zagadnień, kryjących się pod szeregiem dziwnych skrótów w rodzaju SLA, SLM, DLP, CJP czy EBM.

To czym druk 3D jest i od początku był, to tzw. profesjonalne technologie, które swoją nazwę zawdzięczają nie temu, iż są bardziej profesjonalne od popularnego FDM, ile faktowi, że na co dzień mają zastosowanie przede wszystkim w tworzeniu specjalistycznych modeli i aplikacji o stricte profesjonalnym zastosowaniu. Niniejszy QUIZ pozwala sprawdzić wiedzę każdego z Was z zakresu właśnie tych bardziej skomplikowanych i bez porównania droższych technologii.

Poniżej znajdziecie pytania dotyczące profesjonalnych technologii druku 3D. Quiz składa się z 10 pytań, a każde z nich ma do wyboru po cztery odpowiedzi. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Życzymy powodzenia.

Przy tworzeniu QUIZU podpierałem się informacjami z niezawodnego pod tym względem serwisu Przyrostowo.pl, do czytania którego, również Was serdecznie zachęcam.

[slickquiz id=4]
Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.