QUIZ – a co ty wiesz o profesjonalnym druku 3D?

4

Wbrew temu co każdej początkującej osobie wchodzącej w świat druku 3D może się wydawać, druk 3D to nie tylko niskobudżetowe drukarki 3D i RepRapy drukujące w technologii FDM, ale bez porównania większy obszar zagadnień, kryjących się pod szeregiem dziwnych skrótów w rodzaju SLA, SLM, DLP, CJP czy EBM.

To czym druk 3D jest i od początku był, to tzw. profesjonalne technologie, które swoją nazwę zawdzięczają nie temu, iż są bardziej profesjonalne od popularnego FDM, ile faktowi, że na co dzień mają zastosowanie przede wszystkim w tworzeniu specjalistycznych modeli i aplikacji o stricte profesjonalnym zastosowaniu. Niniejszy QUIZ pozwala sprawdzić wiedzę każdego z Was z zakresu właśnie tych bardziej skomplikowanych i bez porównania droższych technologii.

Poniżej znajdziecie pytania dotyczące profesjonalnych technologii druku 3D. Quiz składa się z 10 pytań, a każde z nich ma do wyboru po cztery odpowiedzi. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Życzymy powodzenia.

Przy tworzeniu QUIZU podpierałem się informacjami z niezawodnego pod tym względem serwisu Przyrostowo.pl, do czytania którego, również Was serdecznie zachęcam.

[slickquiz id=4]

DODAJ KOMENTARZ:

4 komentarze

 1. Avatar
  Andrzej Pawlak on

  Pyt.4 A co z koniecznością zapewnienia stałej pozycji? Zgarniacz może przesunąć model razem z nakładanym proszkiem a przez to doprowadzić do wad w modelu!

 2. Avatar
  Mateusz Brodowski on

  Dlatego właśnie nawet w tej technologii stosuje się podpory, mimo że elementy są zawieszone w proszku. Do poprawki!

 3. Avatar
  Andrzej Pawlak on

  Wobec tego każdy powder bed powinien być tam uwzględniony.
  Znamy sposób, żeby w SLM też wybudować bez suportów :). Czy dzięki temu można powiedzieć, że tam też nie są niezbędne?

Leave A Reply