R-PLA od Fiberlogy, czyli PLA w 100% z surowców pochodzących z recyklingu

0

Fiberlogy przygotowało nowy materiał dla entuzjastów ekologicznego drukowania 3D. Nowy produkt, R-PLA już w tym tygodniu pojawił się w sprzedaży i dostępny jest u dystrybutorów marki.

Niedawno polski producent filamentów zaprezentował Fiberlogy PP, materiał do druku 3D oparty na polipropylenie –  popularnym tworzywie, które za sprawą swoich właściwości, jak trwałość i elastyczności, znalazło zastosowanie w licznych branżach. Tym razem na półki trafi produkt wyprodukowany w całości z surowców pochodzących z recyklingu. Jego jakość gwarantuje ścisła kontrola surowca poddawanego recyklingowi, mająca na celu uniknięcie potencjalnych zanieczyszczeń oraz materiałów niskiej jakości.

Przewagą filamentu R PLA nad innymi materiałami jest jego konkurencyjna cena. Oferowany na szpuli 0,85 kg filament dostępny będzie w cenie Refill EASY PLA, co czyni go jednocześnie jednym z najtańszych produktów sygnowanych marką Fiberlogy. Producent zaznacza, że dostępność filamentu w sprzedaży zależna jest od czynników obiektywnych takich, jak ilość surowca w obrocie – z racji tego nie jest w stanie zagwarantować stałej dostępności towaru.

Specyfikacja Fiberlogy R PLA

  • Temperatura druku: 210-230°C
  • Temperatura stołu: 50-70°C (grzanie stołu nie jest wymagane w przypadku stosowania podkładek lub innych środków zwiększających adhezję)
  • Średnica: 1,75 mm
  • Tolerancja średnicy: +/- 0,02 mm
  • Tolerancja owalu: + 0,01 mm
  • Waga: 0,85 kg
  • Dostępne kolory: Anthracite
  • Biodegradowalny

Dla Fiberlogy to ogromny krok na przód jeśli chodzi o ekologiczną produkcję – R PLA jest pierwszym z serii produktów, które wytwarzane są z odzyskanego surowca. Już niebawem Fiberlogy zaprezentuje kolejne ekologiczne produkty z linii R.

Nowy materiał podobnie jak inne filamenty Fiberlogy dostępne są przez dystrybutorów marki, których lista znajduje się na stronie internetowej producenta.

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.