Relacja ze szkolenia FabLabu Kielce z obsługi drukarek 3D

3

5 lipca br. miało miejsce zapowiadane przez nas szkolenie z obsługi drukarek 3D zorganizowane przez FabLab Kielce, które prowadzone było przez weteranów branży niskobudżetowych drukarek 3D: Michała YRU Liberdę, Pawła SEKALA Rokitę, Macieja SKAWIKKA Skawińskiego i Janusza JASZUKA Wójcika. Poza wykładami z teorii druku 3D odbyły się warsztaty praktyczne. Każdy z uczestników szkolenia przyjechał ze swoimi problemami dotyczącymi zarówno samych drukarek 3D jak i druku.

Warto zaznaczyć, że osoby biorące udział w warsztatach to nie byli laikami w dziedzinie druku 3D – to świadomi i wymagający kursanci. Ten fakt pozwolił prowadzić szkolenie na odpowiednio wysokim poziomie. W przerwie rozdyskutowana grupa przespacerowała malowniczymi uliczkami Kielc na wspólny obiad. Zajęcia skończyły się w późnych godzinach popołudniowych. Rozstanie nie było szybkie, długo jeszcze trwały rozmowy i dyskusje oczywiście dotyczące druku 3D.

Czekamy na kolejną edycję…!

DODAJ KOMENTARZ:

3 komentarze

 1. Avatar
  01Prototyp on

  Super sprawa 🙂 Żałuję że nie mogłem uczestniczyć w tej edycji szkolenia. Czekam z niecierpliwością na następną.

 2. Avatar
  Paweł Rokita on

  Szkolenie odbyło się ponad tydzień temu, pozwolę sobie na małe podsumowanie.

  W szkoleniu wzięło udział 9 osób. Poziom wiedzy był zróżnicowany. Były osoby, które nie widziały do tej pory drukarki jak i takie, które pracują na takiej maszynie na co dzień, a również takie które pracują naukowo i chcą wykorzystać druk jako kolejne narzędzie.

  Dużo satysfakcji daje nam fakt, że jak wszyscy nas zapewniali, bardzo się cieszą, że wzięli udział w szkoleniu i że uzyskali rezultaty nawet większe niż się spodziewali. Maile jakie otrzymuję do dnia dzisiejszego potwierdzają, że nowa wiedza procentuje już teraz.

  Kilka osób pytało o certyfikaty, FabLab Kielce Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne wydaje takie dokumenty.

  Szykujemy kolejne edycje tego szkolenia, jak już pisałem najprawdopodobniej w drugiej połowie września. Otwarta jest kwestia szkoleń w innych miastach. Jeśli myślisz o takim szkoleniu skontaktuj się z nami [email protected] im wcześniej tym lepiej, może zdecydujemy się na twoje miasto.

  Stawiamy na indywidualną pracę z każdym kursantem. Jeśli nie masz swojej drukarki, a chciałbyś wziąć udział w takim szkoleniu oczywiście jest to możliwe, jednak z przyczyn organizacyjnych zgłoś nam ten fakt jak najwcześniej (ideałem jest kiedy każdy osoba może pracować na swojej drukarce, wiemy że jest to możliwe).

 3. Pingback (śledzenie): Refleksja po szkoleniu FabLabu Kielce z obsługi drukarek 3D