Popularność koncepcji elektrycznych samochodów wraz z wzrostem świadomości ekologicznej społeczeństwa odnotowuje nieprzerwany wzrost –  użytkowanie tego typu pojazdów wymaga znacznie mniejszych nakładów surowców nieodnawialnych, co wiąże się z  brakiem emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Producenci prześcigają się w propozycjach optymalnych rozwiązań dla swoich klientów pracując nad aspektami eksploatacyjnymi (zwiększanie czasu pracy) przy zachowaniu rozsądnych cen.

Rimac Automobili, nowicjusz w branży producentów pojazdów z napędem elektrycznym, planuje przyspieszenie rozwoju i przejście z poziomu start-up’u do wiodącego dostawcy dla światowego rynku motoryzacyjnego. Jednym z działań podjętych w celu urzeczywistnienia tych założeń jest wdrożenie rozwiązań branżowych oferowanych przez Dassault Systèmes.

Electro Mobility Accelerator” to usługa zlokalizowana na platformie 3DEXPERIENCE,która pozwala na intuicyjne projektowanie i doskonalenie elementów konstrukcyjnych pojazdów elektrycznych, m.in. układów przeniesienia napędu, systemów akumulatorowych w swoich flagowych, w pełni elektrycznych sportowych autach  Concept One. Ich autorski projekt łączy w sobie ekonomię silnika elektrycznego z charakterystycznym drapieżnym wyglądem kojarzonym z samochodami sportowymi – firma twierdzi, że produkcja takich pojazdów pozwoli uzyskać pozycję ważnego dostawcy dla wiodących producentów samochodów.

W praktyce, wykorzystanie „Electro Mobility Accelerator” w cyklu projektowym firmy Rimac Automobili otwiera nowe możliwości  – cyfrowe aplikacje, do których dostęp jest możliwy dzięki platformie oferowanej przez Dassault Systèmes optymalizują prace na różnych etapach projektu. Co więcej, automatyzują szereg niezbędnych operacji, przyczyniając się tym samym do zwiększenia mocy produkcyjnych firmy oraz usprawnienia kontaktu między współpracownikami zlokalizowanymi w 11 krajach.

Zespół projektowy korzystający z platforma ma dostęp do informacji projektowych w czasie rzeczywistym, co pozwala na wczesne wykrycie i rozwiązanie ewentualnych błędów dając gwarancję wysokiej efektywności pracy grupowej, która przekłada się na satysfakcjonujący efekt końcowy.

Dzięki „Electro Mobility Accelerator” usprawni się zarówno etap projektowania jak i symulacji, co najpewniej zaowocuje zwiększeniem wydajność firmy i lepszym dostosowaniem świadczonych usług do potrzeb klientów. Nie jest to jednak pierwszy projekt realizowany przez Rimac Automobili we współpracy z Dassault Systèmes  – wcześniej firma podczas realizacji specyficznych projektów korzystała z oprogramowania SOLIDWORKS.

Dassault Systèmes  po raz kolejny udowadnia, że największą zaletą ich autorskiej platformy 3DEXPERIENCE jest możliwość optymalizacji i prostego przystosowania do wymagań projektowych klienta. Niezależnie czy jest wykorzystywana podczas cyklów projektowych samochodów, samolotów czy zegarków zawsze daje gwarancję najwyższej jakości oferowanych rozwiązań.

Źródło: Materiały prasowe

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like