Na początku bieżącego roku TierTime – jeden z czołowych producentów drukarek 3D w technologii FDM, zaprezentował nową, drugą odsłonę popularnej, niskobudżetowej drukarki 3D – UP mini. Dwa miesiące później urządzenie można było zobaczyć po raz pierwszy na żywo w Polsce, podczas targów Dni Druku 3D w Kielcach. Teraz rusza oficjalna przedsprzedaż urządzenia – pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów już w połowie sierpnia.

Oficjalnym dystrybutorem drukarek UP Printers w Polsce jest firma Solveere. Zamówienia na drukarki 3D można składać mailowo lub u lokalnych resellerów. Zamówienia na urządzenia będą przyjmowane do 29.07.2016 r. Szacowany termin ich dostawy to druga połowa sierpnia br. Model UP mini 2 ma zastąpić dotychczasową UP mini. Co ważne, pomimo wielu nowych funkcji, cena urządzenia pozostanie na tym samym poziomie, czyli 2899,00 PLN brutto.

Nowości jakie wprowadzono do „dwójki” względem oryginalnego UP Mini to m.in.:

Ekran dotykowy LED

UP Mini można było obsługiwać jedynie z poziomu komputera. UP Mini 2 otrzymał możliwość obsługi z poziomu ekranu dotykowego, za pomocą którego dostępne są takie funkcje jak inicjalizacja drukarki 3D, konfiguracja, włączenie połączenia WiFi, start drukowania modeli zapisanych w pamięci urządzenia, automatyczna kalibracja stołu roboczego, wybór i zmiana rodzaju materiału roboczego oraz inne.

UPmini2(1)

Łączność Wi-Fi

Drukarka 3D może być podłączona w tradycyjny sposób do komputera kablem USB, lub za pomocą nowo wprowadzonego modułu Wi-Fi.

Wbudowany filtr HEPA

Wprowadzenie zamkniętej konstrukcji oraz filtru HEPA zwiększa niwelowanie oparów powstałych podczas drukowania.

Nowe grubości drukowanych warstw

UP Mini posiadał możliwość drukowania z na minimalnej warstwie na poziomie 0,2 mm. W nowym modelu dodano możliwość druku 3D na warstwie 0,15 mm (oraz 0,20/0,25/0,30/0,35 mm).

Wznawianie pracy po braku zasilania

Dzięki wbudowanej pamięci drukarka 3D jest w stanie kontynuować wydruk nawet w sytuacji, kiedy doświadczy przerwy w zasilaniu. Po ponownym włączeniu urządzenia i jego zainicjowaniu, ekran LED wyświetli komunikat z pytaniem o chęć kontynuacji przerwanego wydruku.

Ponowne drukowanie modelu 3D

Dzięki wbudowanej pamięci można ponawiać wcześniejsze wydruki bez konieczności podłączania drukarki 3D do komputera.

Automatyczna kalibracja stołu roboczego

W przeciwieństwie do „jedynki” UP Mini 2 otrzymał funkcję automatycznej kalibracji stołu roboczego, co do tej pory było dostępne jedynie w wyższych modelach UP Plus 2 oraz UP BOX.

Czujnik otwarcia drzwi przednich

Po otwarciu przednich drzwiczek, drukarka 3D pauzuje wydruk. Można go kontynuować po zamknięciu drzwiczek.

Zewnętrzny zasobnik na materiał roboczy

Dzięki specjalnemu pojemnikowi na materiał, filament jest chroniony przed działaniem kurzu, pyłu oraz wilgoci. Pojemnik jest tez wyposażony w specjalny zasobnik, w którym moż przechowywać narzędzia do obróbki modeli (cążki, szpachelka itd.).

Podgrzewana platforma

Jak wszystkie modele UP printers, model UP mini 2 posiada podgrzewaną platformę roboczą. Drukarka 3D została jednak wyposażona w dodatkową funkcję, dzięki której wydruki nie rozpoczną się, dopóki platforma nie osiągnie pożądanej temperatury. Również po zakończonym wydruku platforma może być podgrzewana do 60 minut.

Materiał roboczy

Producent deklaruje trzy rodzaje materiałów roboczych: ABS, ABS+ i PLA. Drukarka nie posiada blokad, co oznacza, że można załadować do niej dowolny filament o średnicy 1,75 mm.

Oprogramowanie

Urządzenie obsługiwane jest poprzez dedykowany software UP. Prosty w obsłudze i intuicyjny z opcją automatycznego ułożenia wydruków na polu roboczym, opcją naprawy uszkodzonych plików STL, automatyczną generacją struktur podporowych, skalowaniem plików oraz innymi.

Więcej informacji na temat najnowszego modelu UP mini 2 można znaleźć pod adresem www.up3d.pl.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

1 Comment

  1. Jestem w szoku, sądziłem że cenowo zajmie miejsce podstarzałego już UP plusa, a tu tymczasem w cenie up mini 1.
    Tym bardziej już nie mam oporów na zmianę aktualnie posiadanej drukarki na to cudeńko 🙂 I niech wszyscy wyjadacze z branży mówią sobie, że na tym można drukować co najwyżej pudełka od zapałek, to ja powiem że lepiej wydrukować 100 pudełek od zapałek niż tylko próbować wydrukować karton i do tego potruć siebie i wszystkich dookoła. O!

Comments are closed.

You may also like