Sciaky otrzymuje certyfikację na produkcję zbiorników do sztucznych satelitów

0

Sciaky – amerykański producent wielkogabarytowych systemów do druku 3D z metalu, otrzymał certyfikację na wykorzystywanie metody EBAM (Electron Beam Additive Manufacturing) w produkcji zbiorników na paliwo dla sztucznych satelitów. Otrzymanie certyfikacji jest zwieńczeniem trwającego kilka lat programu badawczego prowadzonego wspólnie z Lockheed Martin Space.

Lockheed Martin 3D wykonał za pomocą technologii przyrostowej dwa elementy 46-calowych kopuł zbiornika z tytanu, wykorzystując do tego drukarkę 3D Sciaky EBAM 110. Zbiorniki osiągnęły lub przekroczyły wydajność i niezawodność wymaganą przez NASA. Dzięki otrzymanej certyfikacji, produkcja tego typu elementów przy użyciu metody druku 3D stała się standardową przy produkcji satelitów LM 2100.

Maszyny Sciaky wykorzystują w druku 3D proces selektywnego topienia sproszkowanych stopów metali za pomocą wiązki elektronów w technice addytywnej EBAM. Jest to bardzo szybki i wydajny system produkcyjny, zdolny tworzyć detale o gabarytach w przedziale od 20 cm do aż 5,79 metrów w maksymalnej prędkości nawet do 11,34 kg na godzinę.

Źródło: www.sciaky.com

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.