SIEMENS otwiera w Szwecji wartą 21,4 mln € fabrykę specjalizującą się w druku 3D z metalu

0

SIEMENS AG – międzynarodowy koncern z branży energetycznej, elektrotechnicznej i telekomunikacyjnej, jest od pewnego czasu bardzo aktywny w obszarze technologii druku 3D. Jest jednym z pierwszych członków 3MF Consortium, czyli grona firm pracujących pod auspicjami Microsoftu nad rozwojem nowego formatu plików do druku 3D, wspiera też rozwój młodych przedsiębiorstw działających w obszarze technologii przyrostowych. Teraz firma uruchamia własną fabrykę wyposażoną w drukarki 3D drukujące z metalu, gdzie będzie drukować rzeczy na własne potrzeby.

Fabryka została otwarta w miejscowości Finspång w Szwecji i jest pierwszą tego typu inwestycją zarówno dla SIEMENSA jak i Szwedów. Na miejscu będzie pracować 20 pracowników – operatorów maszyn i inżynierów. Ich zadaniem będzie produkcja komponentów do przemysłowych turbin gazowych – zarówno pod kątem szybkiego prototypowania jak i produkcji końcowej czy naprawy uszkodzonych części.

SIEMENS do swojej fabryki zakupił drukarki 3D SLM Solutions, o czym ci drudzy informowali w niedawnym komunikacie prasowym, podsumowującym sprzedaż drukarek 3D do metalu za 2015 roku. Jak zatem widać, obydwie firmy współpracują ze sobą nie tylko w obszarze prac nad formatem 3MF, lecz również w zakresie innych projektów.

Źródło: www.3dprintingindustry.com
Grafika: [1]

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.